Nie każda kobieta wie, w jakiej długości sukience lub spódnicy będzie wyglądać najbardziej korzystnie. Właściwie dobrana pod względem długości sukienka/spódnica powinna podkreślać atuty sylwetki, a ukrywać jej niedoskonałości.

Mini

To bardzo krótka długość. Sukienki i spódnice mini mogą się więc kończyć nawet osiem centymetrów nad kolanami, ale mogą też być o wiele krótsze. W super krótkich spódniczkach bardzo często spotkać można bardzo młode dziewczyny. W takiej długości najkorzystniej jednak wyglądają tylko te panie, które mają szczupłe i zgrabne nogi. Jeżeli chcemy optycznie wydłużyć swoją sylwetkę, to załóżmy bardzo wąską mini spódniczkę lub sukienkę.

Lady mini

To długość trochę dłuższa od typowego mini. Sukienka lub spódnica lady mini kończy się na wysokości trzy do pięciu centymetrów nad kolanami. Największą uwagę ubrania w tej długości przyciągają do miejsca, w którym się kończą, czyli zwracają uwagę przede wszystkim na kolana. Lady mini to długość, na którą mogą zdecydować się panie, które mają ładnie zarysowaną tę właśnie część ciała.

Mezzo

Spódnica lub sukienka będzie się w tym przypadku kończyła zaraz pod kolanami. Mezzo ukrywa kolana, jest to więc długość, w której ukryjemy brzydko zarysowane kolana. W tej długości nie korzystnie wyglądają kobiety z mocno zbudowanymi łydkami.

Midi

Sukienka lub spódnica sięga w tym przypadku do połowy łydki. Panie, które mają muskularnie zbudowane łydki powinny dla siebie wybierać sukienki i spódnice właśnie midi. Długość ta jest niekorzystna dla pań z szerokimi kostkami. W spódnicy/sukience midi optycznie wydadzą się one jeszcze szersze.

Do kolan

Długość bardzo klasyczna i uniwersalna. Spódnice i sukienki do kolan pasują praktycznie wszystkim kobietom. Długość ta nie skraca sylwetki, ładnie podkreśla kształt łydek.

Maxi

Spódnice lub sukienki sięgają do ziemi. To idealna długość dla tych kobiet, które nie są zadowolone z kształtu swoich nóg. Należy jednak wybierać sukienki/spódnice uszyte z lejących się i cienkich tkanin, gdyż tylko w takich można wyglądać bardzo kobieco.

Podobne wpisy:

Kalina

Autorka bestsellerów, wielokrotnie nagradzana stylistka i redaktorka działu mody w popularnym magazynie haute couture. Pomaga ludziom odmienić ich osobisty styl od zewnątrz i wewnątrz, łącząc swoje zamiłowanie do mody high fashion z nowoczesnymi technikami mindfulness. W wolnym czasie uwielbia gotować, pić wino i testować nowe azjatyckie kosmetyki.

Dodaj komentarz