W dzisiejszych czasach nie jest problemem posiadanie idealnej opalenizny przez cały rok. Uzyskujemy ją za pomocą samoopalacza. jednak, żeby osiagnąć najlepszy efekt, musimy pamiętać o paru istotnych rzeczach. Tutaj znajdziecie informacje i porady jak prawidłowo stosować samoopalacz.

Czy samoopalacz szkodzi skórze?

Zasadniczo samoopalacz jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli skóra ma mieć opalony wygląd. Przeważnie produkty zawierają dihydroksyaceton i erytrozę, a właściwie ich mieszaninę. Chodzi o cząsteczki cukru, które także wystepują w naszym ciele. Nie są groźne. Dihydroksyaceton zaczyna działać po 6, 8 godzinach, a erytroza po około 2 dniach. Dzięki erytrozie opalenizna dłużej utrzymuje się na skórze. Czy samoopalacz jest skuteczny u każdego? Nie, nie u każdego. Występujące w samoopalaczu cząsteczki cukru wchodzą w reakcję z białkami i aminokwasami, które wystepują w ludzkiej skórze. U 10-15% ludzi brakuje tych substancji, dlatego też nie dochodzi wtedy do reakcji.  Jaki produkt jest odpowiedni?  Występuje dużo rodzajów samoopalacza: balsam, żel, krem, spray, i pianka. Wszystkie rodzaje działają tak samo dobrze. Spróbuj różnych produktów i wybierz ten który najbardziej ci odpowiada. Jaka odcień samoopalacza pasuje do jakiego typu skóry? By opalenizna nie była zbyt ciemna i nie wyglądałą nienaturalnie, trzeba uważać przy wyborze produktu.

Samoopalacz - wszystko, co powinno się o nim wiedzieć

Należy używać produktu, który jest tylko o parę odcieni ciemniejszy niż aktualny odcień skóry

W razie wątpliwości wybrać jaśniejszy wariant. Jeśli wybrany odcień będzie za jasny, można go nałożyć ponownie. Wtedy kolor będzie bardziej intensywny.
Jeśli produkt jest za ciemny, nie trzeba go wyrzucać. Można go zmieszać ze zwykłym kremem, wtedy kolor niebędzie tak intensywny. Wskazówka: Jeśli po nałożeniu produktu, skóra będzie lekko pomarańczowa, to wskazuje na zaburzenia płaszcza hydrolipidowego skóry. W tym wypadku należy sprawdzić wszystkie produkty pielęgnacyjne. Możliwe jest, że żel pod prysznic lub inny produkt jest zbyt agresywny dla skóry. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz