Rozświetlacz do twarzy – naturalne piękno

Umiejętnie użyty rozświetlacz doskonale podkreśla rysy twarzy i dodaje cerze blasku. Wciąż jest to jednak kosmetyk traktowany po macoszemu, wiele kobiet nie docenia jego walorów, wychodząc z założenia, że jest to wyłącznie narzędzie adresowane dla zawodowej makijażystki. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie – używanie rozświetlacza nie wymaga szczególnych umiejętności, a przy tym zapewnia wyjątkowe efekty w zakresie korygowania niedoskonałości natury.

Jak wybrać rozświetlacz?

Optymalnym rozwiązaniem jest rozświetlacz do twarzy w postaci pudru prasowanego* lub sypkiego który po nałożeniu zapewnia efekt tafli, a nie pojedynczych drobinek. Szczególnie należy unikać kosmetyków, w których widoczne są duże drobiny, które mogą sprawić, że makijaż będzie wyglądał nienaturalnie. Chcąc wybrać najlepszy rozświetlacz, warto w świetle dziennym zweryfikować efekty, jakie zapewnia wybrany kosmetyk w świetle dziennym.

Należy ponadto pamiętać, że puder rozświetlający to kosmetyk, który dopełnia makijaż, należy go nakładać po nałożeniu podkładu i pudru matującego. Co ważniejsze, kosmetyk ten nie jest przeznaczony dla każdego rodzaju cery – zdecydowanie powinny unikać go kobiety posiadające tłustą cerę, zmarszczki, rozszerzone pory lub wypryski, rozświetlacz może uwypuklić te niedoskonałości, zapewniając tym samym efekty odwrotne do pożądanych.

Ważne jest także odpowiednie używanie rozświetlacza. Nałożenie kosmetyku na środek czoła sprawi, że twarz zyska bardziej wyraźny kontur, odrobinę pudru rozświetlającego warto nałożyć także u szczytu nosa.

Rozświetlacz nałożony pod linią brwi sprawia, że będą one miały bardziej regularny kształt, ponadto oczy staną się większe. Ważne jest jednak to, aby nie umieszczać pudru na całej długości brwi, wystarczy użycie pudru od połowy do zewnętrznego kącika, zwracając szczególną uwagę na załamanie łuku.

Nakładając rozświetlacz w kąciku oka, optycznie je powiększy. Odrobinę kosmetyku warto także umieścić na bocznych ściankach nosa, dzięki czemu oczy będą wydawać się bardziej wypoczęte.

Rozświetlacz to doskonała alternatywa dla kobiet, które unikają używania korektora, a chcą wykonać nienaganny, idealny makijaż.

* Godny polecenia i niedrogi jest np. rozświetlacz Lirene https://lirene.pl/produkty/makijaz/shiny-touch-2/

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz