Dawniej nakładanie kosmetyków do makijażu wymagało pewnej kreatywności – pędzle, blendery, gąbeczki i patyczki nie były tak powszechnie dostępne, jak dziś. Teraz z kolei kreatywności i wiedzy wymaga dokonanie trafnego wyboru z szerokiej palety akcesoriów. Czy pędzle do róży i pudru są lepszą opcją, niż modne ostatnio gąbeczki? Dlaczego warto je wybrać i nauczyć się nimi posługiwać?

 

Pędzle do róży i pudru – precyzyjne konturowanie

Gąbeczki czy blendery, które ostatnio pojawiły się na rynku kosmetycznym, mogą świetnie nadawać się do nakładania rozmaitych rodzajów kosmetyków. Puder nałożony z ich pomocą na pewno precyzyjnie pokryje twarz. Jednak w przypadku konturowania warto zdecydowanie postawić na dobre pędzle do róży i pudru. Ich kształty, miękkie włosie oraz poręczna konstrukcja sprawiają, że przy odrobinie wprawy można użyć ich do wyczarowania naprawdę profesjonalnego makijażu. Gąbeczka jest wprawdzie bardzo uniwersalna, jednak nigdy nie zastąpi pędzla w zadaniu konturowania.

„Niebezpieczny” róż – jak oswoić go z pomocą pędzla do róży i pudru?

Wiele kobiet unika używania różu z obawy przed efektem rumianej matrioszki – zbyt nasyconych plam koloru na policzkach. Niestety, łatwo osiągnąć ten efekt i zrazić się, używając gąbeczek. Pędzle do róży i pudru o wiele lepiej spełnią to zadanie i pozwolą osiągnąć naturalny efekt zdrowej, lekko rumianej cery. Nakładanie różu pędzlem jest więc bezpieczniejsze i łatwiejsze – przy ostrożnej, stopniowej aplikacji nie trzeba martwić się o efekty.

Popularne kosmetyki mineralne a pędzle do róży i pudru

Trudno też wyobrazić sobie stosowanie popularnych ostatnio kosmetyków mineralnych przy użyciu innych akcesoriów, niż pędzle. Wyjątkowo sypka konsystencja sprawia, że łatwo jest się sfrustrować. Jednak umiejętnie nałożone kosmetyki mineralne mogą stworzyć piękny, trwały i bardzo naturalny efekt, a przy okazji nie przyczyniają się do zaostrzenia problemów skórnych ani nie powodują alergii. Warto więc uzbroić się w cierpliwość oraz odpowiednie pędzle do róży i pudru.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz