Profesjonalny makijaż to niewątpliwie ozdoba każdej kobiety – nikt nie zaprzeczy, iż dodaje on uroku, a jednocześnie odejmuje lat. Jednak jego wykonanie nie zawsze jest proste i często jest uzależnione od doświadczenia i umiejętności.

Na szczęście przemysł kosmetyczny przychodzi kobietom z pomocą i oferuje im wiele akcesoriów, które pomagają i znacznie ułatwiają osiągnąć cel, czyli makijaż doskonały. Jednymi z najbardziej popularnych akcesoriów są pędzle do róży i pudru, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej przedstawicielki płci pięknej. Jednak aby makijaż był małym dziełem sztuki, to konieczne jest właściwe użytkowanie tych akcesoriów. Jak należy to robić w sposób prawidłowy?

Pędzle do róży i pudru są zazwyczaj podobne – pierwszy z nich jest duży, mięsisty i posiada zaokrągloną główkę, natomiast drugi jest nieco mniejszy, a jego główka jest zazwyczaj ścięta pod kosem. Co warte podkreślenia – oba pędzle mogą być przeznaczone zarówno do pudru, jak i do różu. Jednak sposób ich używania jest nieco inny.

Sposób użycia pędzla do róży

Głównym zadaniem różu jest nadanie twarzy zdrowego kolorytu i poprawienie jej kształtu. Aby osiągnąć taki efekt niezbędny jest nie tylko dobry pędzel, ale także odpowiednia technika. Nakładanie różu powinno odbywać się w kilku krokach:

  1. Nabranie różu na pędzel i strząśnięcie jego nadmiaru
  2. Prowadzenie pędzla od środka policzka do skroni
  3. Dodatkowe muśnięcie czoła, skroni i linii podbródka
  4. (opcjonalnie) Zebranie nadmiaru różu puszkiem do pudruJ

Jeżeli aplikuje się dwa odcienie różu, to obowiązuje podstawowa zasada – ciemniejszy kolor powinien być nałożony na szczytach kości policzkowy, a róż w jaśniejszym odcieniu może rozświetlić cały makijaż.

Sposób użycia pędzla do pudru

Nałożenie sypkiego pudru wymaga sporej precyzji – jakikolwiek błąd w tym zakresie będzie skutkował nienaturalnym wyglądem. Dlatego tak istotne jest użycie właściwego pędzla i zastosowanie odpowiedniej techniki. Nakładanie pudru – podobnie jak różu – również posiada kilka etapów:

  1. Nałożenie bazy pod makijaż i podkładu
  2. Nabranie pudru na pędzel i zdmuchnięcie jego nadmiaru
  3. Nakładanie kosmetyku delikatnymi i kolistymi ruchami (ruchy powinny być wykonywane powoli i bardzo precyzyjnie)
  4. Aplikowanie pudru zwłaszcza na policzkach, brodzie, nosie i czole

W celu uniknięcia nienaturalnych różnić w kolorystyce twarzy ważne jest, aby puder sypki nakładać także na szyję i linię żuchwy.

Pędzle do róży i pudru to akcesoria, które są niezwykle przydatne przy wykonywaniu makijażu. Jednak aby spełniły swoje zadania, to muszą być używane w odpowiedni sposób.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz