Idealny makijaż

Dlaczego kobiety się malują? Dlatego, że to lubią. A także dlatego, że dzięki odpowiednio dobranym i umiejętnie zastosowanym kosmetykom, mogą wyraźnie i widocznie poprawić swoją urodę! Dobrze zrobiony makijaż, jest w stanie zamaskować niedoskonałości cery, optycznie poprawić kształt twarzy, kształt nosa, kształt oczu, oraz kształt ust. (Dzięki odpowiedniemu nałożeniu cieni do powiek i tuszu do rzęs można na przykład optycznie powiększyć oczy, albo nadać im lekko skośny kształt.


Z kolei, dzięki pomadkom i konturówkom można sprawić, że usta będą wydawać się pełniejsze i większe.) Przy pomocy makijażu można ukryć wady naszego wyglądu i uwydatnić jego zalety. Jednak, żeby makijaż spełniał te wszystkie funkcje, trzeba nauczyć się go wykonywać. Absolutną podstawą, jest dobór odpowiednich kosmetyków. Koniecznie muszą to być kosmetyki dobrej jakości! Powinny być one także idealnie dobrane do naszego typu cery. Jednym z podstawowych kosmetyków, jeśli chodzi o wykonywanie makijażu (zarówno wieczorowego, jak i codziennego) jest baza pod makijaż. Powinna mieć ona odpowiedni kolor, konsystencję (nie może być zbyt „ciężka”) i trwałość.

Make – up

Baza do makijażu musi być przyjazna dla skóry – nie może powodować uczuleń, alergii, nie może zatykać porów i w efekcie powodować powstawania wyprysków! Baza pod makijaż powinna mieć te same właściwości co dobry krem do twarzy- powinna jednocześnie nawilżać i tonizować skórę. Jeżeli masz zmęczoną, szarą cerę twarzy, idealnym wyborem dla Ciebie będzie baza rozświetlająca. Doda ona świeżości i blasku Twojej skórze. Wbrew stereotypowym, obiegowym opiniom, baza rozświetlająca wcale nie powoduje „świecenia się”, czyli błyszczenia skóry twarzy! Daje ona po prostu efekt lekkiego rozjaśnienia, odświeżenia, jak gdyby rozświetlenia od wewnątrz. Dzięki temu, skóra wydaje się promienna, czysta i młodzieńcza.

Stosuj bazę codziennie

Bazę rozświetlającą można stosować nie tylko na „wielkie wyjścia” takie jak bale, przyjęcia, wesela, dyskoteki.(Choć bez wątpienia, ułatwia ona uzyskanie spektakularnego efektu, w przypadku makijażu wieczorowego.) Można używać jej także na co dzień.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz