girls-438152_640Firmy przemysłowe każdego roku zrzeszają setki tysięcy ludzi którzy odnajdują w nich swój drugi dom i możliwość godnego zarobienia na życie swoje i rodziny. To piękne zdanie jest jednak tylko i wyłącznie wizją świata zachodniego który w naszym kraju chyba nigdy nie zagości.

Kosmopolityzm w wydaniu polskim ? Nigdy w życiu. Jesteśmy narodem zamkniętym na otaczający nas świat i nie zmieniało się to przez wiele wieków (od czasów gdy utraciliśmy dawną świetność po wejściu w życie zasadności demokracji szlacheckiej). Oczywiście nie mam na celu zdruzgotania narodu polskiego i ukazania go w złym świetle jednak mam nadzieję na to iż uda mi się wielu z was przekonać co do tego iż powinniśmy w końcu zacząć uczyć się na własnych błędach.

Oburzenie politykami

Wielu z nas oburza się na polskich polityków. Myślę że jest to słuszne gdyż w wielu sprawach to właśnie oni swoim samolubstwem doprowadzają państwo do ruiny. Wymieniłbym tu parę przykładów jednak sądzę iż moje dość ekstremistyczne poglądy negatywnie wpłynęłyby na odbiór tekstu a nie o to tu chodzi. Wielu z nas psioczy na studia wyższe unikając ich bądź korzystając z dobrodziejstwa edukacji wyższej tylko w celach rekreacyjnych. Kursy oferowane nam przez wykładowców nie muszą każdego zachwycać są one tylko i wyłącznie po to by wbić nam do głów wiedzę potrzebną do dalszego bytowania. Studenci jednak wolą pić i bawić się udając że takie życie im coś da. To jest właśnie ta polska hipokryzja.

Narzekanie na wszystko

Sami nie robimy nic by zmienić świat na jakim nam przyszło żyć. Udaje nam się tylko marudzić na rząd który żeruje na naszej głupocie dorabiając się stale na pieniądzach podatników. Tak więc zostawmy bary i nauczmy się czegoś. Poznajmy nasze prawa tak by nawet wynajem samochodu nie sprawiał nam problemów. Korzystajmy z sieci web wynajdując w niej najdziwniejsze usługi poligraficzne czy też inne tego typu sprawy. Bawmy się życiem i więcej uśmiechajmy. Nie zapominajmy też o rozwoju osobistym poprzez uczestniczenie w różnych kursach i szkoleniach, dzięki czemu będziemy mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, co przełoży się na lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu. To że jesteśmy Polakami nie musi być przygnębiające a wręcz przeciwnie ! Mamy w końcu naprawdę piękny kraj.

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz