google-485613_640Finanse są nieodłączną częścią życia współczesnego człowieka. XXI wiek wpłynął na nas trochę destrukcyjnie. Obecnie pieniądze są rzeczą która wyznacza cel życia każdego członka społeczeństwa. Jest to przykre gdyż przez to zapominamy o tym jak ważna jest rodzina czy też miłość.

Staramy się nadgonić wszystkich w tym nie kończącym się wyścigu szczurów zapominając o dobrze ludzi nam bliskich. Jednak nie będę się o tym teraz rozpisywał. Pisząc ten tekst chciałbym przybliżyć prostotę pewnych procesów które stały się możliwe właśnie dzięki XXI wiekowi. Mowa tu oczywiście o Internecie dzięki któremu żyje się nam po prostu łatwiej.

Zastosowania Internetu

Obecnie nawet urzędy miast zakładają swoje własne witryny na których możemy znaleźć wiele informacji. Także niektóre formalności (głównie wpłaty) stały się możliwe do wykonania dzięki sieci. Zajmuje to praktycznie kilka minut i sprawia iż większość roboty możemy zrobić w domu. Raj dla leniuchów ? Zdecydowanie nie. Mimo mnogości zastosowań współczesnego Internetu jest on jedną z najbardziej męczących organizm form wykonywania pracy. Oko za oko itp. Itd.? Myślę że tak właśnie można ten cały proces określić. Nawet w momencie gdy projektowanie wnętrz czy też architektura staje się prostsza dzięki wielu aplikacjom (to samo tyczy się wielu innych zawodów) nie możemy zapominać o tym iż przesiadując całe dnie przed monitorem narażamy się na wiele chorób. Głównie atakowane są nasze oczy i skóra jednak w późniejszych stadiach może dochodzić do depresji i uczucia zmęczenia. Poza tym wyszukiwane w Google adresy sklepów mogą nas przyprawić o problemy z kośćcem. To jednak nie wszystko !

Uzależnienie od komputera

Siedząc przy komputerze możemy się od niego uzależnić. Korzystanie z Internetu powoli staje się nałogiem do którego nie chętnie przyznają się setki tysięcy ludzi na całym świecie. Są to zatrważające liczby ludności z których największą częścią są dzieci. Nie pomaga nam nawet fakt iż od lat produkowana jest specjalna odzież dziecięca zapobiegająca pewnym uszkodzeniom kręgosłupa. Dlatego też powinniśmy uważać na to w jaki sposób korzystamy z elektroniki. Mimo iż weszła ona w zbiór przedmiotów jakimi są artykuły biurowe to nie możemy zapominać o niebezpieczeństwie jakie ze sobą niosą. Dbajmy o swoje zdrowie gdyż mamy je tylko jedno.

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz