Wniosły one bardzo wiele do historii nie tylko angielskiej, ale światowej mody. Jakie marki są najbardziej znane? Czym zajmują się one wyłącznie odzieżą?

Nasz artykuł poświęcimy nie tylko markom, które zajmują się odzieżą. Przyjrzymy się bliżej także markom, które kojarzone są z dodatkami.

Burberry

Ta bardzo znana angielska marka została założona przez Thomasa Burberry w roku 1856. Jej początki były bardzo skromne. Thomas był właściciele małego sklepiku z męską odzieżą w Basingstoke. Wielki przełom nastąpił za sprawą gabardyny – nieprzemakalnej, oddychającej i bardzo trwałej wełnianej tkaniny. Szyte pod marką Burberry gabardynowe ubrania były bardzo popularne wśród osób uprawiających sporty zimowe i lotników. Kolejnym przełomem w historii Burberry był płaszcz Tielocken – przodek współczesnego trencza. Został on zaprojektowany specjalnie dla żołnierzy brytyjskich, którzy brali udział w toczącej się w Południowej Afryce drugiej wojnie burskiej. Bardzo szybko ten dwurzędowy płaszcz z pagonami i podszewką w kratę zaczęli nosić także cywile. Dzisiaj trencz jest jednym z najbardziej popularnych fasonów męskich i damskich płaszczy. Marka szczyci się rekomendacją rodziny królewskiej.

Mulberry

W porównaniu z marką Burberry, Mulberry to młoda marka. Stworzył ją Roger Saul w roku 1971. Na początku działalności R. Saul zajmował się produkcją wyłącznie luksusowych portfeli i torebek. Wszystkie te akcesoria powstały z bardzo wysokiej jakości skóry. Dzisiaj asortyment sprzedawany pod marką Mulberry jest znacznie szerszy. Wciąż jednak jest ona kojarzona przede wszystkim z luksusowymi torebkami.

Jimmy Choo

Jest jeszcze młodszą, ale już uznaną na całym świecie marką kojarzoną przede wszystkim z luksusowymi butami, a głównie ze szpilkami. Markę stworzył w roku 1991 urodzony w Malezji Jimmy Choo. Do popularyzacji tworzonych przez niego butów przyczyniła się przede wszystkim nieżyjąca już księżna Diana oraz magazyn Vogue. Dzisiaj pod marką Jimmy Choo sprzedawane są nie tylko buty, ale także torebki i perfumy.

Podobne wpisy:

Edyta

Wielokrotnie nagradzana blogerka kulinarna, szefowa kuchni telewizyjnej oraz autorka książek kucharskich i podróżniczych. Kobieta z głową w chmurach, uzależniona od tworzenia doskonałych dań i łączenia nowych smaków. Specjalizuje się zwłaszcza w potrawach kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz wypiekach w stylu europejskim, naturalnych zakwasach, preclach oraz domowych chlebach.

Dodaj komentarz