Do świata współczesnej mody, szczególnie męskiej, bardzo dużo wniosły marki, które powstały w Stanach Zjednoczonych. Co zawdzięcza im historia mody? Jakie amerykańskie marki są najbardziej rozpoznawalne na całym świecie?

Alden

Historia firmy rozpoczyna się w roku 1884. Jej założycielem był Charles H. Alden. Ta obuwnicza firma do dnia dzisiejszego słynie z butów najwyższej jakości. W ofercie znajduje się wyłącznie obuwie męskie. Buty powstają wyłącznie z najwyższej jakości surowców: skóry naturalnej i zamszu. Buty sygnowane marką Alden są nie tylko niezwykle eleganckie, ale także wyjątkowo komfortowe w noszeniu.

Brooks Brothers

Firma została założona w roku 1818 przez Henry S. Brooks. Jest to więc jedna z najstarszych firm odzieżowych na świecie. Zdecydowana większość prezydentów USA korzystała z ubrań marki Brooks Brothers. Na świecie stała się znana między innymi dzięki kostiumom do filmu „Wielki Gatsby”. Najbardziej znanym produktem są męskie, eleganckie koszule. Świat mody męskiej zawdzięcza Brooks Brothers koszule z kołnierzykiem button down oraz bardzo odporne na zagniecenia „non-iron”.

Gant

Firmę założyć w latach dwudziestych Bernard Gantmacher – imigrant z Ukrainy. Aż do lat sześćdziesiątych firma produkowała głównie męskie koszule. Później na rynku pojawiła się także odzież damska, po pewnym czasie oferta została rozszerzona o domowe tekstylia, perfumy, obuwie i okulary. Marka kojarzona jest ze stylem preppy.

Lauren

Marka powstała w latach sześćdziesiątych. Jej założycielem jest Ralph Lauren. Lauren jest białoruskim imigrantem o żydowskich korzeniach. Kiedy przybył do USA nosił nazwisko Lifshitz. Szykanowany przez szkolnych kolegów zdecydował się je zmienić. W początkach swojej działalności projektował krawaty sprzedawane pod marką Polo. Później zajął się również projektowaniem damskich garniturów i koszulek z bawełny. Ubrania Ralpha Laurena kojarzą się ze swobodnym, ale bardzo eleganckim stylem preppy. Dla wielu są synonimem luksusu. Na dzień dzisiejszy marka Lauren jest obecna w wielu krajach świata.

Podobne wpisy:

JarekD

Dodaj komentarz