W szafie każdej kobiety znajdziemy przynajmniej kilka różnych par butów. Jakie fasony obuwia cieszą się wśród kobiet największą popularnością?

Szpilki

To buty, które wybiera chyba najwięcej kobiet. Ich nazwa nawiązuje do kształtu obcasa, który jest bardzo zbliżony do szpilki. Jego wysokość może być bardzo różna; jaka wysokość obcasów jest modna w danym roku zależy od aktualnych trendów i wyobraźni projektantów. Słynni projektanci damskich szpilek to: Christian Lauboutin (autor szpilek na obcasach o wysokości 20 cm), Jimmy Choo i Manolo Blahnik. Cechą charakterystyczną szpilek – poza obcasem – są smukłe wydłużone noski i mocno wycięta część cholewkowa.

Peep-toe

Historia tych butów rozpoczęła się w latach 50-tych. Cechą tych bardzo popularnych wśród kobiet butów jest delikatne wycięcie na nosku. Wycięcie to sprawia, że w peep-toe odsłonięta jest niewielka część palców. Peep-toe to buty, które występują w kilku różnorodnych wersjach. To nie tylko czółenka. Z wycięciem spotkamy się także w botkach czy balerinach.

Baleriny

Wybierane są przez kobiety w bardzo różnym wieku. Są jednym z częściej wybieranych przez panie fasonów obuwia. Do zaprojektowania balerin, jako inspirację projektanci wykorzystali baletki używane przez tancerzy tańca klasycznego. Klasyczne wyróżniają się zaokrąglonym noskiem. W zależności jednak od aktualnie panującej mody kształt noska ulega zmianie; stąd też w sklepach są także ze szpiczastym noskiem. Baleriny sprzedawane są w różnych kolorach, bez trudu można znaleźć kolor pasujący do pozostałych elementów garderoby.

Muszkieterki

Można je zaliczyć do kategorii kozaków. W odróżnieniu od nich cholewka w muszkieterkach jest jednak znacznie wyższa. W niektórych modelach sięga ona niemal do połowy uda. Muszkieterki podkreślają ładnie zarysowane nogi i wysmuklają sylwetkę. W sklepach znajdziemy różne wzory tych butów różniące się pomiędzy sobą głównie wysokością obcasa i cholewki. Inspiracją do stworzenia współczesnych muszkieterek były byty noszone w XVII wieku przez muszkieterów.

Podobne wpisy:

Edyta

Wielokrotnie nagradzana blogerka kulinarna, szefowa kuchni telewizyjnej oraz autorka książek kucharskich i podróżniczych. Kobieta z głową w chmurach, uzależniona od tworzenia doskonałych dań i łączenia nowych smaków. Specjalizuje się zwłaszcza w potrawach kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz wypiekach w stylu europejskim, naturalnych zakwasach, preclach oraz domowych chlebach.

Dodaj komentarz