Z pewnością wiele kobiet zastanawia się już nad wyborem letnich kreacji w modnych kolorach. Jakie kolory będą na topie tegorocznego lata? Jakie były kolorystyczne propozycje największych projektantów?

Greenery

To zdecydowanie najbardziej dominujący kolor zarówno w wiosennych, jak i letnich propozycjach. Kolekcje, w których dominował odcień zielonego koloru z domieszką żółci zaprezentować przede wszystkim dom mody Gucci. To w jego kolekcjach było najwięcej ubrań w kolorze greenery. Ale kolor ten pojawił się także w kolekcjach, które pokazały także dwa inne domy mody: Balenciaga i Lacoste.

Primrose yellow

Różne odcienie żółci pojawiły się już w wiosennych kolekcjach. Nie zabrakło ich również w kolekcjach na lato. Na lato możemy wybierać pomiędzy ubraniami w żółtym kolorze z dodatkiem koloru pomarańczowego a ubraniami w kolorze primrose yellow. Do wyboru będą także letnie ubrania w pastelowych odcieniach żółci i neonowe odcienie. Kolekcje składające się z rzeczy w różnych odcieniach żółci zaprezentowali między innymi: Chloe, Chanel i Valentino.

Flame

To kolejny kolor, który dominował na pokazach mody. Flame to ognista czerwień z dodatkiem małej ilości pomarańczu. Na wybiegach rzeczy w kolorze flame zaprezentowano, jako total look. Z tej propozycji projektantów z pewnością jednak skorzystają tylko bardzo odważne kobiety. Te, które nie chcą zbyt mocno wyróżniać się w tłumie mogą wybrać dodatki w kolorze flame.

Pink yarrow

Piękny fuksjowy odcień gościł na wybiegach nie po raz pierwszy. Na tegorocznych pokazach przeważały stylizacje total look. W takiej właśnie wersji pokazali swoje kolekcje Valentino, Balenciaga i Hermes.

Hazelnut

W ubraniach uszytych w tkanin w mocnych nasyconych kolorach nie wszystkie kobiety czują się dobrze. Ale w propozycjach projektantów nie zabrakło także koloru orzecha laskowego. To kolor bardzo ciepły, który do swoich stylizacji możemy wprowadzić w wersji total look. Możemy też wybrać tylko dodatki w tym odcieniu lub zdecydować się na zabawę kolorami i łączyć ubrania z różnej gamy brązów.

Podobne wpisy:

Kalina

Autorka bestsellerów, wielokrotnie nagradzana stylistka i redaktorka działu mody w popularnym magazynie haute couture. Pomaga ludziom odmienić ich osobisty styl od zewnątrz i wewnątrz, łącząc swoje zamiłowanie do mody high fashion z nowoczesnymi technikami mindfulness. W wolnym czasie uwielbia gotować, pić wino i testować nowe azjatyckie kosmetyki.

Dodaj komentarz