Są potwornie drogie, a mimo to wzdycha do nich tysiące kobiet na całym świecie. Wykonywane w wielu wypadkach ręcznie z najlepszej jakości skóry cielęcej lub krokodylej zyskały miano „it bags”. Jakie torebki określane są tym mianem?

Torebki z it bags to nie tylko perfekcyjna jakość wykonania, ale także ponadczasowe kształty, które się nie nudzą oraz uniwersalne fasony. Wybierane przez królowe, gwiazdy kina, modelki. Oto kilka torebek z listy it bags.

Chanel 2.55

Na listę it bags trafiła, jako pierwsza. Jej autorką jest Coco Chanel. Nazwa torebki pochodzi od nazwy miesiąca i roku, w którym została stworzona. Kolor jej podszewki nawiązywał do koloru mundurków, które nosiła podczas pobytu w sierocińcu i witraży, którymi zdobione były okna domów w rodzinnej miejscowości projektantki. To dlatego Chanel stworzyła pikowaną torebkę. Jej najbardziej charakterystyczna cecha poza pikowaniami to dwie kieszonki. Jedną Coco Chanel przeznaczyła do przechowywania miłosnych listów, drugą przeznaczyła na chowanie pieniędzy.

Fendi Baguette

Stworzona przez włoską projektantkę Silvię Venturini Fendi w roku 1997. Wyróżnia się niewielkim kształtem i krótkim paskiem, dzięki temu można ją nosić blisko pachy. Nazwa torebki nawiązuje do sposobu noszenia przez Francuski bagietek. Powszechnie są one noszone pod pachą. Fendi Baguette sprzedawała się wyjątkowo dobrze już pierwszego roku, kiedy została pokazana na wybiegach. Prawdziwą sławę przyniósł jej jednak dopiero film „Seks w wielkim mieście” z Jessicą Parker.

Hermes Birkin

Podobno jej powstanie zawdzięczamy przypadkowi. Gdyby angielska aktorka Jane Birkin nie usiadła podczas podróży samolotem obok Jean Louis Dumas być może torebki tej nigdy by nie było. Podzieliła się z nim swoim marzeniem o posiadaniu dużej torby, w której bez trudu zmieściłaby szereg różnych drobiazgów. Swoją wymarzoną torebkę aktorka otrzymała trzy lata po wspólnej podróży. Przez dwadzieścia lat na torebkę przyjmowane były zapisy. Czasem, aby ją kupić trzeba było czekać nawet około 6 lat.

Podobne wpisy:

Edyta

Wielokrotnie nagradzana blogerka kulinarna, szefowa kuchni telewizyjnej oraz autorka książek kucharskich i podróżniczych. Kobieta z głową w chmurach, uzależniona od tworzenia doskonałych dań i łączenia nowych smaków. Specjalizuje się zwłaszcza w potrawach kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz wypiekach w stylu europejskim, naturalnych zakwasach, preclach oraz domowych chlebach.

Dodaj komentarz