Dla kogo jest przeznaczone ubezpieczenie NWW?

W każdym elemencie naszego życia narażeni jesteśmy na przykre lub wręcz tragiczne sytuacje, które całkowicie zmienią nasze życie. I choć nie jesteśmy w stanie w pełni ochronić samych siebie przed nieszczęściami, to możemy zadbać o to, aby konsekwencje przykrych zdarzeń były jak najmniej dotkliwe dla nas i naszych bliskich.

Korzyści płynące z posiadania ubezpieczenia NNW

Każde tragiczne wydarzenie, które ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, pociąga za sobą koszty związane z leczeniem, rehabilitacją, czy choćby zakupem odpowiednich leków. Często koszty te wielokrotnie przewyższają nasze możliwości zarobkowe, a brak zaplecza finansowego uniemożliwia nam nawet zaciągnięcie kredytu. W takich przypadkach właśnie ratunkiem okazuje się ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ten rodzaj ochrony możemy zapewnić sobie, odwiedzając dowolnego agenta ubezpieczeniowego lub wykupić NWW online. W wersji podstawowej ochrona jest aktywna przy wszelkich wypadkach powstałych w związku z ruchem pojazdu. Chodzi tu na przykład o wypadki, które nastąpiły podczas naprawy pojazdu na trasie, rozładowywania pojazdu, czy też podczas wsiadania lub wysiadania z samochodu.

Ubezpieczenie może też zabezpieczać nas na wypadek zdarzeń, które powstały poza strefą ruchu drogowego. W takim przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam odszkodowanie, kiedy dojdzie do zawału serca, udaru lub będziemy zmuszeni do pobytu w szpitalu, czy też nastąpi u nas trwały uszczerbek na zdrowiu w postaci częściowego lub trwałego inwalidztwa. W tej formule ubezpieczenie kierowane jest do wszystkich, którzy chcą po prostu zabezpieczyć się finansowo w sprawie wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia.

Niewątpliwymi atutami ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków jest niska miesięczna składka ubezpieczenia oraz ochrona nawet poza granicami Polski. Świadczenia wypłacane są niezależnie od tego, czy przysługują nam one także z polisy i to my sami możemy wybrać sumę ubezpieczenia. Jednocześnie możemy podpisać kilka umów tego typu w różnych towarzystwach i każde w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, musi nam wypłacić odszkodowanie.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz