W tej chwili oferta banków jest bardzo rozbudowana – wszyscy wychodzą z propozycjami dla kolejnych grup osób, chcąc przyciągnąć do siebie większą liczbę klientów. Konkurencja jest duża, a klienci mogą się powoli gubić w stosie różnorakich propozycji. Wyjaśniamy więc krótko jakie możemy obecnie rozróżnić rodzaje kredytów i krótko je opisujemy. To przewodnik dla wszystkich, którzy nie orientują się należycie w kwestii bankowości, ale czują, że to pora aby wszystko naprawić!

Pożyczka gotówkowa

Najpopularniejszy jest oczywiście kredyt gotówkowy, zaciągany szczególnie łatwo i coraz częściej bez zbędnych formalności. Klient otrzymuje od banku gotówkę na dowolny cel – wystarczy tylko, że posiada dobrą historię kredytową i możliwości spłaty. Wysokość takiego zobowiązania jest zależna od rodzaju banku i od samego klienta. Niestety, procentowanie jest dosyć wysokie, jednak jest to pożyczka na niezbyt długi okres czasu.

Kredyt konsolidacyjny

Połączenie kredytów w jeden większy to szansa dla tych osób, które nie radzą sobie ze spłatą wielu drobniejszych zobowiązań jednocześnie, ponieważ zmieniła się ich sytuacja finansowa, albo po prostu gubią się już w licznych terminach i rachunkach. W ramach kredytu jeden bank przejmuje kilka zobowiązań klienta, spłaca je, a następnie przygotowuje dla niego nową ofertę – wydłużając czas kredytowania. Klient staje się już tylko dłużnikiem tego jednego banku.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to rodzaj pożyczki udzielanej specjalnie na zakup nieruchomości – mieszkania, lokalu użytkowego czy domu. Cała suma przeznaczana jest na ten cel i trafia bezpośrednio do sprzedawcy. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka danej nieruchomości. Sama pożyczka jest zaś zawsze wysoka, a kredyt długoterminowy – może być udzielony nawet na 30 lat!

Kredyt na samochód

Kredyt tego rodzaju udzielany jest specjalnie na zakup pojazdu – niekoniecznie samochodu osobowego, choć głównie na zakup takich aut zaciągane są podobne pożyczki. Pieniądze nie trafiają do klienta, lecz do sprzedawcy wozu, przy czym można zakupić zarówno nowy samochód, jak i auto używane – ważne, żeby było w dobrym stanie.

Podobne wpisy:

Wojciech

Pełnoetatowa blogerka, edukatorka, marketerka cyfrowa, redaktorka i menedżerka treści. Zajmuje się kompleksową obsługą pisarzy, wydawców, hobbystycznych entuzjastów dobrego contentu i freelancerów, którzy chcą być niezależni, zarabiać więcej i tworzyć wartościowe treści. Obecnie pracuje również jako osobista stylistka, zajmuje się przygotowywaniem stylizacji do profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz konsultowaniem marek w zakresie marketingu w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz