Panowie bardzo mało uwagi poświęcają właściwemu dobieraniu skarpet. Popełniają więc wiele modowych gaf związanych z tym bardzo ważnym detalem garderoby. Jakimi zasadami panowie powinni się kierować wybierając skarpety?

Właściwa długość

Wielu mężczyzn ma problem z dobraniem właściwej długości skarpet. Skarpety powinny mieć taką długość, aby w chwili, kiedy jedna noga będzie założona na drugą spod nogawki nie wystawała goła część łydki. Najlepiej więc sprawdzą się skarpety, które sięgają do połowy łydki. Powracają także podkolanówki w męskim wydaniu. To dobry wybór szczególnie do formalnego stroju. Mówimy tutaj o skarpetach do spodni z długimi nogawkami. Do bermudów, szortów i długich spodni, w których panowie zdecydowali się podwinąć nogawki nie zakłada się skarpet. Oczywiście są panowie, którzy z różnych względów nie mogą nosić butów na gołe stopy. Rozwiązaniem są króciutkie skarpetki tak zwane stopki. Są one tak krótkie, że nie wystają poza adidasy i mokasyny. Do sandałów nie zakłada się żadnych skarpet, nawet stopek.

Jaki kolor skarpet?

Pod względem kolorystycznym powinny być dopasowane do koloru spodni i butów. Do formalnych stylizacji kolor skarpet powinien być taki sam, jak spodni i butów. Takie zestawienie ma jedną zaletę: optycznie wydłuża sylwetkę. Skarpetki mogą być także o ton ciemniejsze od koloru spodni lub butów. Skarpetki należy dobierać kierując się jedną zasadą: do ciemnych spodni i butów skarpety powinny być także w ciemnym kolorze. Do jasnych zestawów – ton jaśniejsze. Kolorowe skarpety są dobre na lato, ale tylko w stylizacjach casualowych. Do stylizacji casualowych pasują nawet skarpety w odważne desenie i w mocnych kolorach. Ale nawet wtedy należy zachować pewien umiar, bardzo łatwo jest bowiem osiągnąć ośmieszający efekt.Wbrew powszechnej opinii skarpety w kolorze białym lub czarnym nie pasują do wszystkich stylizacji. Czarne skarpety można wybrać tylko wtedy, kiedy zakładamy spodnie i buty w tym kolorze. Z kolei białe skarpety wybieramy wyłącznie do sportowych stylizacji.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz