Mieszkania Wrocław – co można wybrać?

 

Obrazy cieszą się ogromną popularnością. Nie są przy tym postrzegane wyłącznie jako ozdoba salonu lub sypialni. Coraz częściej mówi się o nich również jako o bezpiecznej lokacie kapitału.

Obraz jako inwestycja

Może się wydawać, że bez trudu znajdziemy bezpieczniejsze sposoby na lokowanie kapitału niż inwestowanie w dzieła sztuki. Te ostatnie mogą przecież zostać nam ukradzione, a do ich uszkodzenia, a co za tym idzie – obniżenia w znaczącym stopniu ich wartości – dochodzi często przez przypadek, tylko dlatego, że nie obchodzono się z nimi właściwie. Nie da się jednak ukryć, że mają one również wiele zalet. Z biegiem czasu ich wartość rośnie, nie tracą na znaczeniu nawet w czasach destabilizacji gospodarczej, dziś przy tym mamy dostęp do wielu rozwiązań zmniejszających ryzyko ich utraty. Oczywiście, nie o każdym obrazie można mówić jako o takim, który sprawdza się jako lokata kapitału. Nie da się więc uciec od pytania o to, jak kupić obraz (sprawdź tutaj), aby tego nie żałować. Na szczęście, odpowiedź na nie wcale nie jest szczególnie trudna.

Aukcje dzieł sztuki

Choć w posiadanie obrazu można wejść dziś na wiele sposobów, a sami sprzedawcy chętnie deklarują, że mogą nam zaproponować dzieła najwyższej klasy, to właśnie obecnie mamy do czynienia z prawdziwym rozkwitem domów aukcyjnych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wiele ze wspomnianych możliwości tylko teoretycznie może być określanych jako warte analizy. W rzeczywistości to aukcje internetowe okazują się rozwiązaniami o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Dom aukcyjny troszczy się nie tylko o ich prawidłowy przebieg, ale i o to, aby pojawiały się na nich jedynie wartościowe dzieła sztuki. Ich autentyczność gwarantuje swoim autorytetem, a choć i w tej branży mamy do czynienia z podmiotami bardziej i mniej solidnymi, tych ostatnich nie jest wcale dużo. Same aukcje są przy tym organizowane w oparciu o czytelne zasady, każdy ich uczestnik ma przy tym takie same prawa i obowiązki. Wszystko to sprawia, że zakup obrazu okazuje się zadaniem znacznie łatwiejszym niż można byłoby tego oczekiwać.

Podobne wpisy:

Wojciech

Radca prawny w niszowej firmie prawniczej z siedzibą w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie dotyczącym sportu, własności intelektualnej, mediów i technologii informatycznych. Reprezentuje sportowców, kluby i federacje oraz doradza w kwestiach regulacyjnych, w tym uznawania i egzekwowania nagród oraz zamrażania aktywów. Występuje jako doradca, współdoradca, ekspert oraz arbiter w licznych zagranicznych arbitrażach sportowych, dotyczących umów, dopingu oraz innych kwestii dyscyplinarnych i etycznych.

Dodaj komentarz