Ubezpieczenie OC na poziomie

 

Blachodachówka to obecnie jeden z najbardziej popularnych materiałów na poszycie dachowe.

W Polsce materiał ten stosowany jest od lat 90. Blachodachówka to materiał, który bardzo często wykorzystywany jest do wykonania poszycia dachu na nowych budynkach. Ale zaletą blachdoachówki jest to, że może zostać wykorzystana również w przypadku generalnego remontu przebiegającego z wymianą starego poszycia dachu na nowe.

Jakie zalety ma blachodachówka?

Blachodachówka to materiał na pokrycia dachów wyprodukowany z profilowanej blachy stalowej. Powierzchnia blachy jest pokryta powłokami, które wykonano z surowców pochodzenia mineralnego. Powłoki blachodachówek wykonuje się z: poliuretanu, PVDF, poliestru. Jakość powłoko oraz ich ilość mają kluczowy wpływ na trwałość poszycia wykonanego z blachodachówki. Na zewnątrz arkusza blachy także znajduje się powłoka. Chroni ona blachodachówkę przez uszkodzeniami mechanicznymi, a jednocześnie nadaje jej walory dekoracyjne. Poszycie wykonane z blachodachówki do złudzenia przypomina to wykonane z tradycyjnej dachówki. To zasługa charakterystycznych tłoczeń znajdujących się na powierzchni blachodachówki. Tym, co różni blachodachówki od tradycyjnych dachówek jest ciężar: blachodachówki są zdecydowanie lżejsze.

Dachy, które można pokryć blachodachówką

Blachodachówki są materiałem bardzo uniwersalnym. Mogą zostać wykorzystane do wykonania poszycia niemal wszystkich typów dachów. Blachodachówka może zostać wykorzystana do wykonania poszycia dachów, których minimalny kąt nachylenia to 9 stopni. Blachodachówką można wykonać również poszycie dachów o kącie nachylenia do 90 stopni. Jest to materiał, który można wybrać zarówno do pokrycia dachów o prostych, jak i bardzo skomplikowanych kształtach.

Na blachodachówki ich producenci udzielają gwarancji. Im okres gwarancji jest dłuższy, tym wyższa jest jakość stalowego rdzenia, który został użyty do jej produkcji. Taka blachodachówka przetrwa na dachu wiele lat w bardzo dobrym stanie. Trzeba się jednak liczyć ze sporym wydatkiem.

Dowiedz się więcej o dobrych pokryciach blachodachówkach na stronie www.gerardroofs.pl

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz