Istnieje również kilka domowych środków, aby złagodzić skutki. Płukać nos wodą z solą Jeśli potrafisz jeszcze wdychać powietrze nosem, może zastosować inhalację. Do tego nadaje się idealnie woda z solą lub eteryczne olejki (eteryczne olejki nie są dozwolone do dzieci poniżej 6 roku życia).

Przy silnych bólach gardła pomaga herbata z rumianku i szałwii

Regularnie płukać nią gardło. Składniki tej herbaty dezynfekują. Zrezygnuj z nikotyny i alkoholu. Podczas przeziębienia ważna jest odpowiednia dieta – unikaj ostrych przypraw, tłustych potraw oraz alkoholu, ponieważ może on powodować odwodnienie i osłabienie układu odpornościowego. Pocieraj klatkę piersiową olejkiem z eukaliptusa (nie nadaje się dla dzieci poniżej 6 roku życia). Połóż się do łóżka i wypoczywaj. Spokój jest ważny. Nie nadwyrężaj swojego organizmu.

Jak załagodzić skutki przeziębienia?

Ważne:

Jeśli masz silne bóle czoła, bóle w obszarze kość jarzmowej, problem z oddychaniem, ropny osad w okolicy jamy ustnej, ból ucha lub gorączkę (powyżej39 stopni) lub symptomy przeziębienia nie poprawią się w ciągu tygodnia, skontaktuj się z lekarzem! Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz