Najważniejsze dla olejków eterycznych jest oszczędne użycie.  Nigdy nie należy stosować ich w czystej postaci. Lampy zapachowe są często używane niewłaściwie. Olejki eteryczne należy rozcieńczyć wodą i lampka nie powinna się palić przez cały dzień.

To może prowadzić do bólu głowy

U alergików należy użycie zapachów jako terapię najlepiej wyjaśnić z lekarzem. Inaczej jest ryzyko niepożądanych reakcji bardzo wysokie. Aplikacja ustna jest tylko możliwa po konsultacji lekarskiej. Olejki eteryczne, nie powinny być stosowane bez rozcieńczania na skórze. To może prowadzić do podrażnień, a nawet oparzeń. Tak więc zależy  wiele od prawidłowego zastosowania.

Prawidłowe stosowanie aromaterapii

Poniżej parę poleceń dawkowania

Lampy zapachowe: około pięciu kropli, kilka razy dziennie. Miski zapachowe: zależnie od zapachu  między 1 – 6 kroplami  2 -3 x dziennie. Wilgotne użycie:  3 4 kropli. Kompresy: jedna do trzech kropli. Kąpiele: dla pełnej kąpieli 5 – 10 kropli , jako nasiadówka połowę. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz