Najważniejsze dla olejków eterycznych jest oszczędne użycie.  Nigdy nie należy stosować ich w czystej postaci. Lampy zapachowe są często używane niewłaściwie. Olejki eteryczne należy rozcieńczyć wodą i lampka nie powinna się palić przez cały dzień.

To może prowadzić do bólu głowy

U alergików należy użycie zapachów jako terapię najlepiej wyjaśnić z lekarzem. Inaczej jest ryzyko niepożądanych reakcji bardzo wysokie. Aplikacja ustna jest tylko możliwa po konsultacji lekarskiej. Olejki eteryczne, nie powinny być stosowane bez rozcieńczania na skórze. To może prowadzić do podrażnień, a nawet oparzeń. Tak więc zależy  wiele od prawidłowego zastosowania.

Prawidłowe stosowanie aromaterapii

Poniżej parę poleceń dawkowania

Lampy zapachowe: około pięciu kropli, kilka razy dziennie. Miski zapachowe: zależnie od zapachu  między 1 – 6 kroplami  2 -3 x dziennie. Wilgotne użycie:  3 4 kropli. Kompresy: jedna do trzech kropli. Kąpiele: dla pełnej kąpieli 5 – 10 kropli , jako nasiadówka połowę. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie. W pewnym sensie jako formę aromaterapii można uznać używanie zmysłowych perfum, ponieważ zawierają olejki eteryczne, które mogą mieć działanie relaksacyjne lub pobudzające. Jednak perfumy nie są tak skoncentrowane jak olejki eteryczne przeznaczone do aromaterapii, a także zawierają wiele innych składników, takich jak alkohol, konserwanty i barwniki, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Dlatego nie powinny być traktowane jak substytut olejków eterycznych specjalnie przeznaczonych do aromaterapii.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz