Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach assistance?Z ubezpieczeniami assistance jest tak, że są one dodatkowe. I bardzo często traktowane po macoszemu. Oczywiste jest to, iż większości z nas w tym i następnym roku auto pomoc nie będzie potrzebna – pozostaje przynajmniej mieć taką nadzieję. Jednak nie zmienia to faktu, że bez najmniejszego cienia wątpliwości nie możemy doprowadzić do takiej sytuacji, w której w przypadku chociażby awarii samochodu, zostaniemy bez pomocy. Po to jest właśnie auto pomoc, aby z niej korzystać. Jeżeli nadejdzie nas taka konieczność.

Tak naprawdę życie jest przewrotne, więc nigdy nie znamy dnia ani godziny. W naszym interesie jest to, aby być ubezpieczonym, to po prostu bardzo opłacalne. Zresztą będziemy jeździli na dużo większym luzie, jeżeli będziemy zdawali sobie sprawę z tego, że gdy złapiemy gumę, wystarczy, iż złapiemy za telefon, zadzwonimy po pomoc, a ona przyjedzie po niedługim okresie czasu. Czyli nawet jeżeli w tym momencie sądzimy, iż taka pomoc jest nam zbędna, to niestety nie jest powiedziane, że za jakiś czas nie będzie inaczej.

Holowanie samochodu

Powinniśmy mieć poza tym uwadze to, iż auto pomoc to taka usługa, która tak swoją drogą nie jest bardzo droga. Przyzwyczailiśmy się sądzić, że assistance to droga usługa, na którą stać tylko nielicznych kierowców, ale akurat oferty niektórych ubezpieczycieli samochodowych działających w naszym kraju są naprawdę godne sporego zainteresowania. Nie ma może cudów, kilka lat temu było o wiele bardziej atrakcyjnie na rynku, to trzeba jednoznacznie przyznać, ale jakby się przyjrzeć, to naprawdę nie powinniśmy mieć większego problemu z natrafieniem na fajną ofertę ubezpieczeniową.

Zakres usług dodatkowych

Najbardziej istotne jest tak czy siak, aby zdawać sobie sprawę z tego, iż ubezpieczenia typu auto pomoc nie są ubezpieczeniami, które możemy sobie darować. Niby nikt nie mówi, że są one czymś niezbędnym, bo jednak w Polsce tylko polisa OC jest niezbędna, wymagana przez prawo, ale prędzej czy później musi nadejść taki moment, w którym pomoc na drodze będzie nam niezbędna.

Więcej na www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-pomoc/

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz