O Wyżynie Mongolskiej

Niezależnie od naszej woli, musimy posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowcy. Żeby jednak poruszać się po drogach bezpiecznie i komfortowo, warto poszerzyć swoją ochronę ubezpieczeniową o inne elementy, dzięki którym będziemy mieli pewność, że nic w drodze nas nie zaskoczy.

Nieprzewidziane sytuacje

Bardzo często zdarza się niestety, że samochód odmów nam posłuszeństwa bez żadnego konkretnego powodu. Jedziemy, jedziemy, jedziemy i nagle przestajemy jechać. Silnik się krztusi, stajemy na poboczu i kaplica. Co teraz? Z pomocą może na przyjść ubezpieczenie samochodu o postaci assistance. Assistance jest rozwiązaniem dla tych osób, które chcą mieć pewność, że jeśli ich samochód zostanie z jakiegokolwiek powodu unieruchomiony, czy to w wyniku zdarzenia drogowego, czy po prostu przez jakaś usterkę lub złapanie gumy, zawsze ktoś o nich zadba i zrobi to za darmo. Assistance w podróży może oznaczać nawet wykupienie noclegów dla podróżnych lub zorganizowanie transportu do domu.

Specjalna ochrona szyb

Wiele podstawowych ubezpieczeń samochodowych wyłącza z ubezpieczenia szyby lub w jakiś sposób mocno ogranicza przewidzianą dla nich ochronę. Jeśli ktoś jeździ nowoczesnym samochodem typu hatchback, jego szyby są najprawdopodobniej bardzo duże i drogie, a do tego mocno narażone na uszkodzenia, przez co ryzyko z nimi związane jest wyjątkowo wysokie. Specjalne ubezpieczenia przeznaczone tylko dla szyb są w stanie wyeliminować ten problem, chociaż i one mają pewne ograniczenia.

Kwestie wojen i zamieszek

Jeśli ktoś mieszka w miejscu, które czasami jest świadkiem różnego rodzaju zamieszek czy rozrób, warto jest pomyśle o ubezpieczeniu, które w przeciwieństwie do znakomitej większości będzie oferowało wypłatę odszkodowania także w takich bardzo nietypowych sytuacjach. Trzeba bowiem wiedzieć, że wszystkie ubezpieczenia posiadają długą listę wykluczeń, czyli sytuacji, wk tórych ubezpieczyciel nie odpowiada za powstałe szkody. Działania wojenne, terroryzm i zamieszki zazwyczaj znajdują się na takich listach.

Więcej informacji znajdziesz klikając tu mtu24.pl

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz