Długość fali promieniowania jest inna. Promienie UVA są długofalowe, a UVB krótkofalowe. Długofalowe promienie UVA wnikają głębiej w skórę (do skóry właściwej) i są przede wszystkim odpowiedzialne za starzenie się skóry.

Promienie UVB nie są w stanie przeniknąć przez górną warstwę skóry

W Europie produkty ochrony przeciwsłonecznej powinny chronić przed obydwoma rodzajami promieniowania UV (sugerowany stosunek to 1: 3 UVA do UVB). Gdy produkt spełnia te wymagania, na opakowaniu znajduje się symbol (małe koło, w którym napisane jest UVA.). Jakiego SPF kiedy należy używać? Żaden produkt nie zabezpiecza w 100% przed promieniowaniem UV. SPF wskazuje, jak długo dany produkt chroni przed UV. Jest to rodzaj mnożnika. Jeśli twoja skóra na słońcu bez ochrony przeciwsłonecznej robi się czerwona po np. 6 minutach, to z SPF 10 czas ten będzie dziesięciokrotnie dłuższy (60 min.), a z SPF 30 do trzydziestu razy dłuższy. Dlatego bardzo ważne jest, by regularnie nakładać krem, bo po pewnym czasie nawet najlepsza ochrona przeciwsłoneczna traci swoje działanie.

UVA i UVB - czym one sie różnią?

Należy również chronić skórę za pomocą odzieży, a także często przebywać w cieniu

Nawiasem mówiąc, już z SPF 20 95% promieni UVB zostaje zablokowanych. Ta liczba zwiększa się powoli. Z SPF 50 tylko 98% promieni zostaje zablokowanych, czyli jedynie 3% więcej. znaczenia na opakowaniach kosmetycznych. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.  Opakowania kosmetyków mają podobny wygląd i podobne etykiety. Znajdziesz na nich wiele różnych informacji, symboli i ostrzeżeń. Oprócz informacji o kraju pochodzenia, pojemności oraz środków ostrożności, możesz również znaleźć informację o trwałości produktu. Tutaj możemy wyróżnić dwa pojęcia: minimalny okres trwałości i okres używania.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz