Ubezpieczenie autocasco to dobrowolna forma ubezpieczenia, która ma na celu ochronę naszego majątku w sytuacji, kiedy dojdzie do stłuczki lub wypadku samochodowego, którego my jesteśmy sprawcą. Polisa AC chroni nas też w przypadku kradzieży samochodu oraz jeśli ten zostanie zniszczony w wyniku działania czynników zewnętrznych.

Zakres AC

Ubezpieczenie Autocasco i jego zakres zależy od warunków, jakie oferuje zakład ubezpieczeń oraz naszych preferencji jako osoby ubezpieczającej pojazd. Najczęściej polisa AC przewiduje ochronę w przypadku kolizji z innymi pojazdami mechanicznymi, a także osobami i zwierzętami, które znajdują się poza pojazdem. Odszkodowanie otrzymamy też, kiedy dojdzie do uszkodzenia samochodu przez osobę w wyniku na przykład aktu chuligańskiego, a także, gdy samochód zostanie skradziony lub zniszczony podczas próby jego kradzieży. Najczęściej jako podstawowy zakres ochrony wymienia się też pożar lub wybuch, a także działania zjawisk atmosferycznych, do których zaliczamy m.in. powodzie, zatopienia, huragany, grad, uderzenia pioruna, osuwanie bądź zapadanie się ziemi, lawiny.

Ubezpieczenie AC – na jaki wariant się zdecydować?

AC rozszerzone

Jednak każdą polisę dobrowolnego ubezpieczenia można dodatkowo rozszerzyć. Możemy na przykład wykupić dodatkowy pakiet, który chroni nas w przypadku wypadku, kradzieży lub też nawet awarii pojazdu. W ten sposób towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje na przykład koszty transportu pojazdu, który uległ wypadkowi lub awarii z miejsca zdarzenia, do wskazanego przez nas zakładu napraw. Istnieje też możliwość zagwarantowania sobie pokrycia kosztów wynajmu pojazdu zastępczego, na czas, kiedy nasz samochód będzie w tym właśnie warsztacie naprawiany. W szczególnych wypadkach ubezpieczyciel jest w stanie zapłacić nawet za nas koszt wynajmu hotelu. Musimy jednak pamiętać, że AC nie chroni nas zawsze. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci nam żadnego odszkodowania jeśli do danego zdarzenia doszło z naszej winy. Chodzi tu zwłaszcza o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub narkotyków, czy pozostawienie pojazdu z otwartymi drzwiami, co bezpośrednio wpłynęło na fakt jego kradzieży.

Sprawdź poszczególne warianty ubezpieczeniowe na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-ac

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz