Czy ubezpieczenie OC jest nam naprawdę potrzebne?W mediach czasami można spotkać się z utrzymanymi w alarmistycznym tonie raportami odnoszącymi się do kierowców, którzy poruszają się po naszych drogach bez ważnego ubezpieczenia OC, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w ruchu drogowym. Ubezpieczenie OC jest kosztem, który musi ponosić każdy kierowca posiadający samochód i poruszający się nim po drogach, więc nie powinno nas dziwić, że znajdzie się zawsze jakaś grupka osób, która unika tego obowiązku.

Czy jest to działanie rozsądne? Absolutnie nie. Ubezpieczenie OC jest bowiem ubezpieczeniem, które chroni nas przed skutkami spowodowanych przez nas zdarzeń drogowych. Jest to sprawa dramatycznie wręcz poważna, ponieważ szkody w ruchu drogowym mogą być naprawdę katastrofalne.

Zarysowany lakier a ubezpieczenie

Jeśli zdarzyłoby się nam na parkingu zarysować komuś lakier, koszt takiego zdarzenia pewnie nie przekroczyłby kilkuset złotych. W znacznie gorszej sytuacji znajdziemy się jednak w chwili, kiedy dojdzie do poważniejszej kolizji. Zderzenie zwykle wiąże się z kosztami na poziomie kilku tysięcy złotych, a bywa też tak, że naprawa samochodu wysokiej klasy kosztuje tyle, co cały nowy, dobry samochód. Jest to problem naprawdę potężny, ponieważ jeśli nie będziemy mieli wykupionego ubezpieczenia, efekty spowodowanych przez nas szkód będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.

Sprawdź więcej na http://www.mtu24.pl/ubezpieczenie-oc-komunikacyjne/

Wszystko to jest jeszcze naprawdę niewielkim problemem w porównaniu z sytuacją, kiedy dochodzi do naprawdę poważnego zdarzenia drogowego, w którymś ktoś ucierpi. W najgorszych sytuacjach konieczne jest wypłacanie renty do końca życia poszkodowanej osoby i jeśli nie będziemy mieli ubezpieczenia, taka renta będzie potrącana z naszej pensji niczym alimenty

Niezbędne ubezpieczenie OC

Tego typu sytuacje naprawdę powinny przemawiać do wyobraźni osób siadających za kierownicą samochodu. Ubezpieczenie OC jest absolutnie niezbędnym ubezpieczeniem komunikacyjnym nie tylko dlatego, że taki jest wymóg prawny, ale przede wszystkim dlatego, że skutki jego nieposiadania mogą być dla nas naprawdę poważne i nie sposób przecenić znaczenia tej ochrony.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz