Sposoby na płaski brzuch

Marzeniem każdej kobiety jest posiadanie idealnie płaskiego brzucha. Niestety, bardzo często nasze ciało nie chce nas słuchać – ciągle widoczna jest charakterystyczna oponka, która może skutecznie popsuć humor każdej z nas.

Wystarczy jednak stosować się do kilku prostych zasad, aby osiągnięcie perfekcyjnego wyglądu stało się możliwe. Podpowiadamy o tym pamiętać, aby oponka przestała być naszym utrapieniem.

Nie zapominaj o śniadaniu

Błędem wielu kobiet jest rezygnacja ze śniadania. Tymczasem jest to najważniejszy posiłek dnia, bez którego nie da się prawidłowo funkcjonować. Zjedzenie śniadania to solidna porcja energii na pierwszą połowę dnia. Chroni nas skutecznie przed zagrażającymi szczupłej sylwetce atakami głodu.

Pij wodę z cytrynę

Warto sięgnąć po taki napój jeszcze zanim zjemy śniadanie. Woda powinna być lekko ciepła. Jeśli samo połączenie wody z sokiem z cytryny jest dla ciebie zbyt kwaśne, możesz dodać do napoju odrobinę miodu. Taki napój skutecznie pobudzi perystaltykę jelit. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby przez cały dzień popijać wodę.

Zrezygnuj ze słodyczy

Słodycze zawierają mnóstwo cukrów oraz tłuszczów. Nie tylko sprzyjają przybieraniu na wadze, ale sprawiają również, że dopadają nas silne wzdęcia. Nie powinno ich być również w diecie osób dbających o stan uzębienia. Lepiej więc unikać ciastek, ciast, batoników, drożdżówek. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, sięgnij po suszone owoce bądź kilka orzechów. UWAGA: ich ilość musisz również ograniczać. Są zdrowe, ale także bardzo kaloryczne. Dodatkowo, zawarte w nich cukry mogą przyczyniać się do obniżenie poziomu pH jamy ustnej. Mimo tego, warto dodać, że w suszonych owocach znajdują się ogromne ilości błonnika, który skutecznie poprawia przebieg procesów trawiennych. W orzechach znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe, które również poprawiają trawienie. Sięgając po pestki dyni i orzechy nerkowca, uda się pokonać wzdęcia. Wszystko za sprawą zawartego w nich magnezu.

Wystrzegaj się alkoholu

Alkohol to doskonałe źródło pustych kalorii. Jeśli więc nie chcesz przybierać na wadze, zrezygnuj z wina, piwa, wódki oraz kolorowych drinków. Pamiętaj również, że alkohol silnie wzmaga apetyt. Bardzo rzadko pijemy go solo. Na ogół sięgamy wówczas po kaloryczne i naprawdę niezdrowe przekąski.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz