Polska leży w takiej strefie klimatycznej, że opady atmosferyczne towarzyszą nam niemal przez cały rok – z tego też powodu powinniśmy zadbać o standardowe wyposażenie naszego samochodu, które pozwala nam zachować nie tylko kontrolę nad jego torem jazdy podczas niesprzyjających warunków, ale przede wszystkim pozwala nam zorientować się w sytuacji na drodze. Mowa tutaj oczywiście o wycieraczkach samochodowych, których stan bardzo często pomijamy – nawet na stacjach diagnostycznych ich działanie, czy też efektywność zgarniania wody z powierzchni szyby nie są sprawdzane!

Sprawne wycieraczki

Dlaczego warto mieć jednak sprawne wycieraczki? Wbrew pozorom nigdy nie mam pewności, czy podczas naszej podróży nie spadnie deszcz, bądź też przejeżdżający obok nas samochód ciężarowy nie ochlapie nam szyby, a tym samym nie spowoduje utraty przez nas widoczności drogi i sytuacji na drodze. Przy sprawnych wycieraczkach, które efektywnie zgarniają wszystkie zabrudzenia z szyby, wystarczy jeden ruch ręką powodujących ich uruchomienie, aby już po chwili odzyskać pełną widoczność nie powodując żadnego zagrożenia na drodze.

Jakie pióra wycieraczek?

Wielu kierowców zadaje sobie jednak pytanie, jakie kupić wycieraczki do Opla Astra G. Na rynku możemy znaleźć między innymi wycieraczki tradycyjne, tj. przegubowe, jak również wycieraczki bezprzegubowe, tj. płaskie. Warto wiedzieć, że w tym konkretny przypadku oba typy wycieraczek sprawdzą się równie dobrze – kształt szyby w przypadku Opla Astra G sprawia, że zarówno wycieraczki tradycyjne, jak i bezprzegubowe odpowiednio przylegają do szyby, a tym samym zapewniają ściąganie wody z całej powierzchni swojego ruchu. W przypadku niektórych modeli samochodów zastosowanie wycieraczek bezprzegubowych jest niepraktyczne, gdyż odstają one od powierzchni szyby, a tym samym nie ścierają wody ze wszystkich miejsc.

Czym się zatem kierować przy zakupie piór wycieraczek do naszego samochodu? W przypadku Opla Astra G warto skupić się na wyglądzie piór, które wpływają na odbiór całego samochodu – wycieraczki bezprzegubowe wyglądają znacznie bardziej nowocześnie! Różnica w cenie w przypadku produktów markowych jest niemal niezauważalna niezależnie czy kupujemy wycieraczki tradycyjne, czy też bezprzegubowe.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz