Nowoczesne technologie stale się rozwijają. Odmieniły zupełnie nasze życie, a postęp jest tak szybki, że nie wyobrażamy już sobie bez nich życia. Chociaż na co dzień służą nam w celach edukacyjnych czy rozrywkowych, możemy je wykorzystać również w medycynie – do szerzenia wiedzy i by poprawiać życie pacjentów. Zadbać o to pragnie firma Roche, która stworzyła nawet specjalne centrum – Roche Global IT Solution Centre. Co warto o nim wiedzieć? Jak nowoczesne technologie mogą obecnie wspomóc medycynę i jaki to ma wpływ na chorych?

Zmiany na lepsze

Już w tej chwili możemy śmiało korzystać z nowoczesnych technologii, żeby na przykład wygodnie zamówić kolejną wizytę u lekarza, albo przekazać pracodawcy zwolnienie chorobowe od specjalisty. Widzimy zatem doskonale, że Internet sprzyja pacjentom, a nowoczesne technologie nadal będą ułatwiały nam życie. Nowoczesne rozwiązania IT oczywiście będą nadal wdrażane, ogarniając coraz więcej danych i wszystko usprawniając. Celem marki Roche jest na przykład ułatwienie zespołom opieki onkologicznej przygotowywania i dokumentowania decyzji terapeutycznych, dotyczących leczenia klinicznego pacjentów chorych na nowotwory. Wsparcie jest jednak o wiele większe – dotyczy między innymi chorych na Alzheimera czy pacjentów ze zdiagnozowanym, reumatoidalnym zapaleniem stawów. Powstałe już systemy bardzo pomagają pacjentom i lekarzom, a przecież centrum nie powiedziało ostatniego słowa i nadal intensywnie pracuje.

Roche Global IT Solution Centre - branża IT a medycyna

Nauka Ratuje Życie

Stworzenie centrum Roche Global IT Solution Centre to tylko jeden element obszernego programu, przygotowanego przez Roche we współpracy z różnymi jednostkami, firmami i instytucjami. Program Nauka Ratuje Życie ma na celu wprowadzanie w naszym kraju innowacji, które przełożą się na zwiększenie komfortu pacjentów oraz wynalezienie nowych metod walki z chorobami. Roche podzieliło swoje cele na 3 filary, a opisane centrum związane z branżą IT to część filaru pierwszego. Dotyczy on ważnego aspektu – inwestowania w polską gospodarkę.

Podobne wpisy:

Wojciech

Radca prawny w niszowej firmie prawniczej z siedzibą w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie dotyczącym sportu, własności intelektualnej, mediów i technologii informatycznych. Reprezentuje sportowców, kluby i federacje oraz doradza w kwestiach regulacyjnych, w tym uznawania i egzekwowania nagród oraz zamrażania aktywów. Występuje jako doradca, współdoradca, ekspert oraz arbiter w licznych zagranicznych arbitrażach sportowych, dotyczących umów, dopingu oraz innych kwestii dyscyplinarnych i etycznych.

Dodaj komentarz