Budując dom trzeba podejmować wiele różnych decyzji odnośnie tego jaką konstrukcję budynku będzie się przygotowywać. Wśród tych bardzo ważnych decyzji znajduje się między innymi pytanie o to jaką formę będzie miał dach. Możliwości są tutaj różne, ponieważ możemy decydować się na dachy dwu i czterospadowe. Jednak sama forma konstrukcji dachu to jedna sprawa, a druga kwestia to pokrycie jakie na dachu będzie się znajdować. I na tym polu mamy wiele możliwości na jakie można się zdecydować.

Różne pokrycia dachowe

Dachy na budynkach przybierają różne formy. W przypadku budynków mieszkalnych najczęściej stawia się obecnie na dachy spadziste. Płaskie dachy na budynkach mieszkalnych w naszym kraju to raczej rozwiązanie bardzo rzadko wykorzystywane. Jednak to jaki kształt będzie miał dach to jedna sprawa, a druga kwestia to decyzja odnosząca się do tego jakie na dachu znajdzie się pokrycie dachowe. Możliwości są różne, warto więc się z nimi zapoznać i podjąć najlepszą dla danego budynku decyzję.

Dachy - pomysły na pokrycia dachowe

Pokrycie w formie dachówki

Przygotowane obecnie propozycje to oczywiście klasyczna dachówka ceramiczna, która jak sie wydaje jest najbardziej eleganckim pokryciem dachowym, które prezentuje się doskonale. Rzeczywiście taka forma dachówki stosowana od tysięcy lat jest nadal bardzo popularna. Trzeba jednak pamiętać, że taka dachówka jest droga, a także ciężka. O podobnej formie estetycznej jest dachówka cementowa i tutaj cena i waga będą niższe, dlatego mogą się również dobrze sprawdzić, szczególnie gdy szuka się rozwiązania na dach, który nie ma więźby przygotowanej na duże obciążenie.

Tanie i lekkie pokrycie dachowe

Dla osób, które będą szukać pokrycia dachowego o niskiej wadze rozwiązaniem będzie blachodachówka. Dachy pokryte blachą będzie można wykonać bardzo szybko, co jest dużą zaletą takiego pokrycia dachowego. Położenie blachy nie zajmuje wiele czasu, dodatkowo jest ona lekka, dlatego nadaje się do położenia na każdej konstrukcji dachu nawet jeśli ten nie jest szczególnie wytrzymały. Dodatkowo oczywiście blachodachówka jest pokryciem dachu, który będzie tani w wykonaniu.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz