Monitorowanie sprawności działania respiratorów medycznych

Respirator kojarzy się zdecydowanie z branżą medyczną. To urządzenie, które pozwala na prawidłowe oddychanie tym wszystkim pacjentom, którzy cierpią na niewydolność oddechową. Często gdyby nie podłączenie do respiratora, człowiek nie byłby w stanie samodzielnie oddychać i mógłby umrzeć.

Ważne jest okresowe sprawdzanie, czy respiratory znajdujące się w danej jednostce medycznej działają na pewno sprawnie. Służą do tego testery respiratorów.

Jak działa respirator?

Zwykle na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) wykorzystywane są respiratory, zapewniające prawidłowe oddychanie wtedy, gdy pacjent nie jest w stanie podjąć wysiłku oddechowego samodzielnie, który pozwalałby na odpowiednią wymianę powietrza w płucach. Respirator zaliczany jest do aparatury medycznej i wspiera on naturalną aktywność, polegającą na wymianie powietrza przez wdech i wydech.

Jeśli respirator nie działałby prawidłowo, mógłby doprowadzić do poważnych problemów z oddychaniem u ciężko chorych pacjentów. Dlatego systematycznie trzeba sprawdzać, jak funkcjonuje taka aparatura. Służą do tego testery respiratorów.

Co mierzy i bada tester?

Przy serwisowaniu i sprawdzaniu poprawności działania respiratorów, odpowiednie służby wykorzystują specjalistyczne testery. Nowoczesne testery respiratorów to urządzenia mobilne, przenośne, łatwe w użyciu w różnych warunkach. Mierzą one w sposób precyzyjny, czy zachodzi prawidłowo dwukierunkowy przepływ z niskim wpływem samego oporu miernika. Testery na bieżąco mierzą i wyliczają wszystkie istotne parametry oddechowe, w tym pomiar stężenia tlenu.
Poszczególne testery respiratorów mogą mierzyć przepływ, objętość, cztery ciśnienia, temperaturę i stężenie tlenu, ale nie tylko. W nowoczesnych urządzeniach pomiarowych tego typu można mierzyć i inne gazy. Testery respiratorów dokonują pomiarów szczegółowych i sprawdzają poprawność pracy nie tylko respiratorów, ale i spirometrów czy innych urządzeń wykorzystywanych w dziedzinie anestezjologii. Ich regularne używanie minimalizuje ryzyko wystąpienia awarii ważnego dla życia i zdrowia pacjentów sprzętu medycznego.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz