Rachunek bankowyKonto bankowe to absolutna podstawa, do funkcjonowania we współczesnym świecie, zarówno dla firm jak i dla klientów indywidualnych na których się skoncentrujemy. W wielu bankach już pierwsze konto bankowe można otworzyć za pośrednictwem sieci. W niektórych natomiast należy się do placówki bankowej pofatygować osobiście, ale po zidentyfikowaniu klienta, każde kolejne konto założyć można już będzie najprawdopodobniej za pośrednictwem systemu elektronicznego banku. Przy tej okazji warto dodać, że banki oferują szereg dodatkowych kont bankowych w postaci lokat czy kont oszczędnościowych.

Wpłaty i wypłaty

W zależności od obowiązującej w danym banku struktury bankowej, są to konta w pełni niezależne, lub tez tak zwane subkonta ściśle powiązane z głównym rachunkiem bankowym czyli tak zwanym ROR –em, przynajmniej najczęściej. Dla klienta jedną z największych różnic może być tutaj także i to w jaki sposób dokonywać będzie on wpłat na swój rachunek bankowy. W niektórych bankach można to uczynić absolutnie bezpośrednio dokonując po prostu wpłaty na rachunek bankowy który się wybierze, w innych należy dokonać przelewu najpierw na określone główne konto bankowe, a dopiero potem dokonać wewnętrznego przelewu na interesujące klienta konkretne konto bankowe. O takich zależnościach klient powinien zostać poinformowany w momencie zakładania przez siebie konkretnego rachunku bankowego. Kolejną dosyć istotną kwestią jest tak zwana weryfikacja numeru telefonu komórkowego klienta, która także odbywa się na kilka sposobów.

Operacje bankowe

Jest to oczywiście potrzebne do tego, aby klient mógł otrzymywać kody, potrzebne do potwierdzania poszczególnych dokonywanych przez niego operacji bankowych, w tym także przelewów. Klient może po prostu podać numer telefonu komórkowego doradcy bankowemu, lub też już po założeniu konta powinien zadzwonić na specjalną infolinię w celu dokonania potwierdzenia swojego numeru telefonicznego. Jest to jedno z lepszych zabezpieczeń stosowanych przy kontach bankowych. Kolejną sprawą jest wybór karty płatniczej czy też kredytowej do swojego rachunku bankowego. Powoli standardem staje się praktycznie bak takowych opłat, oraz możliwość wygodnego korzystania z karty praktycznie na całym świecie , co także jest ważne, w szczególności dla tych klientów banku, którzy często podróżują poza granice naszego kraju.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz