Zalety mieszkania z rynku pierwotnego

 

Mimo że stopy procentowe od lat utrzymują się na relatywnie niskim poziomie, klienci banków nadal chętnie korzystają z lokat, jako sposobu oszczędności. Chociaż banki oferują znacznie zyskowniejsze narzędzia finansowe, lokaty są wybierane przez przeciętnego Kowalskiego najchętniej.

Lokata to bezpieczeństwo

Podstawowym powodem, dla którego klienci banków wybierają lokaty jako sposób oszczędzania, jest bezpieczeństwo powierzonych bankowi środków. Lokata zamraża nasze oszczędności na określony czas, ale nie powstaje tu ryzyko związane z obrotem tymi pieniędzmi. Jedynie, jeśli wybierzemy lokatę walutową, musimy zdawać sobie sprawę z ryzyka kursowego. Po określonym w umowie z bankiem czasie środki wracają na nasze konto wraz z odsetkami. Lokata w przypadku bankructwa banku także nie przepada, ponieważ nasze oszczędności do równowartości 100 tys. euro są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Nawet w przypadku upadku banku, nasze oszczędności do nas wrócą.

Co brać pod uwagę, przy wyborze lokaty?

Planując założenie lokaty, należy przeanalizować:

– oprocentowanie, oferty banków różnią się od siebie w tym zakresie, warto też „polować” na okresowe promocje.

– okres, dobierasz według swoich potrzeb. Przy możliwości dłuższego zamrożenia kapitału warto wybrać lokaty rentierskie, z których odsetki można wypłacać w czasie trwania umowy. Jednak wiąże się to z co najmniej rocznym zamrożeniem środków.

– maksymalną i minimalną kwotę lokaty, należy sprawdzić, czy mamy wystarczające środki, na to, by założyć wybraną lokatę oraz zdawać sobie sprawę, że występuje także górny jej limit.

– dodatkowe wymogi korzystania z innych narzędzi banku, zwykle wymóg banku ogranicza się tylko do założenia ROR (w ofertach internetowych zwykle nie ma tego wymogu)

– sposób złożenia wniosku, najwygodniejsze i najszybsze jest skorzystanie z wniosku online, bez konieczności odwiedzania oddziału banku.

– warunki założenia, należy sprawdzić, czy lokata oferowana jest dla nowych klientów lub wymaga wpłaty dodatkowych środków.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz