Czy można kupić samochód na raty?Samochód stał się dzisiaj dobrem powszechnym. Z trudnością znajdziemy osoby, które go nie posiadają. Wiele osób zmienia je wyjątkowo często. Nie wszyscy kupują nowe samochody za gotówkę. Są takie, które chętniej kupują je na kredyt. Banki proponują różne formy kredytowania zakupów samochodów; w ofercie znajdziemy między innymi mało jeszcze u nas popularny kredyt balonowy.

Kredyt samochodow

O posiadaniu własnego samochodu wciąż marzy w naszym kraju wiele osób. Nie wszyscy dysponują jednak na tyle dużymi środkami finansowymi, aby stać je było na sfinansowanie zakupu nowego samochodu wprost z salonu i do tego zapłacenie za niego gotówką. Z pewnością jednak również i takie osoby mogą swoje marzenie spełnić kupując samochód za kredyt bankowy. Bankowe kredyty samochodowe są bardzo popularne, środki, które przyzna nam bank mogą zostać bowiem przeznaczone nie tylko na zakup nowego, ale także używanego auta. Osoby, które zamierzają kupić używany samochód mają jeszcze inną możliwość. W naszych kraju, jak grzyby po deszczu wyrastają komisy samochodowe. Wiele z nich sprzedaje samochody na raty. Samochody na raty można kupić również korzystając z kredytów, czy pożyczek, których udzielają działające już od dłuższego czasu w naszym kraju różne instytucje finansowe. Oczywiście, podobnie, jak banki nie udzielają one tych kredytów za darmo. Musimy się więc liczyć z dodatkowymi kosztami w postaci odsetek. Ale instytucje te udzielają kredytów na zakup używanych samochodów nie tylko w złotówkach. Jeśli klient ma takie życzenie, kredyt może mu zostać przyznany także w walucie obcej.

Sprawdź https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Wiek samochodu

Wśród tych instytucji są takie, które nie udzielają kredytów na zakup aut starszych niż dwunastoletnie. Ale nie brakuje również i takich, których wiek ani też model samochodu nie interesuje. Korzystając z usług tych ostatnich możemy więc nabyć praktycznie każdy model samochodu bez względu na to, ile ma on lat. W większości banków i instytucji finansowych klienci muszą posiadać wkład własny. Jego wysokość jest bardzo różna, minimalna wynosi dwadzieścia procent wartości kupowanego pojazdu.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz