Przeciwwskazania dla przyjmowania VigantolettenWiele znanych i dostępnych leków posiada długą listę różnych schorzeń, innych przyjmowanych leków oraz szczególnych sytuacji, w których specyfik nie powinien być przyjmowany lub jego wykorzystywanie powinno się odbywać albo w warunkach szpitalnych, albo pod ścisłą kontrolą lekarza w warunkach ambulatoryjnych. W przypadku specyfiku Vigantoletten taka lista także istnieje, ale nie jest ona ani długa, ani tym bardziej nie pojawiają się na niej rzeczy naprawdę istotne. W zdecydowanej większości chodzi tutaj raczej o dmuchanie na zimne, ponieważ Vigantoletten nie posiada żadnych poważnych interakcji z innymi lekami, jak również jego wpływ na przechodzenie różnych chorób jest raczej niewielki. Z wyjątkiem oczywiście przypadków, w których posiada działanie lecznicze.

Karmienie piersią

Najważniejszym przeciwwskazaniem jest przyjmowanie leku w czasie ciąży oraz karmienia piersią. Lek nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla dziecka i jego przyjmowanie w czasie ciąży nie jest jednoznacznie zabronione, ale może spowodować, że jego substancji aktywnych pojawi się w surowicy krwi znacznie więcej, przez co dziecko będzie otrzymywało dawki zupełnie niepotrzebnego mu środka. Nie należy być wystraszoną z powodu przyjęcia leku w czasie ciąży, ale poinformowany o tym fakcie musi być lekarz prowadzący ciążę. Jeśli istnieje podejrzenie ciąży, także należy powiadomić o tym lekarza w czasie rozmowy o rozpoczęciu przyjmowania specyfiku. Podkreślmy, że nie jest on groźny dla dziecka, ale może powodować niedogodności w ściśle określonych warunkach.

Konsultacja z lekarzem

Lekarz musi zostać także uprzedzony w przypadku, jeśli pacjent przyjmuje leki moczopędne. Nie są one bezpośrednim przeciwwskazaniem, ale zbyt duże dawki Vigantolettenu mogą powodować zwiększoną produkcję moczu, co przy już powiększonej jego ilości może okazać się uciążliwe. Lekarz dobierając leki weźmie to pod uwagę i prawdopodobnie nie zrezygnuje z korzyści, jakie daje Vigantoletten, ale albo zmniejszy jego dawkę, albo dokona zmian w innych przyjmowanych przez pacjenta lekach.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz