Pizza: lubiane danie włoskiej kuchni

Kuchnia włoska to mnóstwo naprawdę pysznych potraw, które popularne są również w Polsce. Wśród tych najchętniej wybieranych znajduje się pizza. To danie, po które w Polsce sięgają osoby w każdym wieku. Jaką pizzę lubimy?

Pizza to ciasto drożdżowe, które wzbogacone jest rozmaitymi dodatkami

I tak Polakom naprawdę trudno wyobrazić sobie pizzę bez szynki i pieczarek. To dla nas dwa najważniejsze, najbardziej podstawowe składniki każdej pizzy. Na pizzy lubimy również ser. Co ciekawe, niekoniecznie musi to być mozzarella, która jest serem najchętniej wybieranym przez Włochów. My zadowalamy się pizzą z żółtym serem. Do cenionych dodatków, które chętnie dostrzeżemy na pizzy zaliczamy również:

  • paprykę;
  • oliwki;
  • cebulę;
  • kiełbasę.

Oczywiście pizza to również sos. Ciasto powinno być przed pieczeniem posmarowane sosem pomidorowym. Polacy bardzo lubią jeść pizzę z sosem czosnkowym. Pizzę doprawia się również ziołami, które sprawiają, że danie to stanie się niezwykle aromatyczne. Oregano to w przypadku pizzy absolutna podstawa.

Większość polskich pizzerii serwuje pizzę na cienkim cieście. Polacy rzadko zdają sobie sprawę z tego, że włoska pizza to również pizza na grubym cieście. Na szczęście coraz częściej można znaleźć pizzerie, które w swojej ofercie mają również pizze na grubym cieście. Taką pizze znajdziecie w Warszawskich lokalach Pizzerri Dominium https://www.pizzadominium.pl/.

Pierwsze pizzerie, które pojawiły się na polskim rynku nie serwowały zbyt dobrej pizzy

Na szczęście dzisiaj wiele w tym względzie się zmieniło. Pizza serwowana w polskich pizzeriach nierzadko niczym nie ustępuje tej prawdziwej włoskiej. Potrafimy już dobierać dodatki, znamy naprawdę dobre receptury na ciasto, wiemy, jak długo pizzę piec, aby była smaczna.

Kuchnia włoska to jedna z najsmaczniejszych kuchni na świecie. Nie bez powodu Polacy ją polubili. Pizza to danie, bez którego trudno Włochy sobie wyobrazić. Również w polski krajobraz kulinarny wpisała się na stałe. Dzisiaj po pizzę sięgają osoby w bardzo różnym wieku.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz