Pizza a charakter - czy ma on wpływ na wybór potrawy?

Trudno znaleźć na świecie taką osobę, która nie jadła pizzy – przynajmniej kilka razy w swoim życiu. I chociaż na pewno nie wszyscy za nią przepadają, to jednak zdecydowana większość ludzi na świecie uważa ją za jedną ze swoich ulubionych potraw. Za tym faktem przemawiają statystyki – każdego roku na całym świecie sprzedaje się 5 miliardów sztuk pizzy. Dlatego też powstaje coraz więcej ciekawostek na temat tej potrawy – mniej lub bardziej trafnych. Jedną z nich jest zależność pomiędzy charakterem a ulubionym rodzajem włoskiego placka (czyli jaką pizzę wybierają ludzie o określonych cechach). I chociaż warto to badanie traktować z pewną dozą dystansu i z przymrużeniem oka, to jednak można się temu przyjrzeć nieco bliżej.

Pizza Margherita

Pizza Margherita uchodzi za najpopularniejszą pizzę świata – jest lubiana na całym świecie. Jednak według niektórych badań jest szczególnie popularna wśród osób ceniących sobie prostotę, porządek i stabilizację. Według tych samych badań miłośnicy Margherity nie przepadają za zmianami i niespodziewanymi zwrotami.

Pizza Pepperoni

Na drugim biegunie znajduje się pizza Pepperoni, która ma być ulubioną potrawą osób energicznych i bardzo żywiołowych. Miłośnicy takiej odmiany włoskiego placka nie wiedzą co to spokój, a ich tryb życia charakteryzuje tysiąc pomysłów na minutę. Warto tu też podkreślić, iż pizza Pepperoni to podobno domena osób bardzo towarzyskich.

Pizza hawajska

Chociaż pizza hawajska nie jest uznawana za typowo włoską potrawę, to jednak została uwzględniona w tego rodzaju badaniach (na co wpływ miała jej popularność). A ponieważ typowy Włoch uznaje ten rodzaj pizzy za profanację, to być może właśnie dlatego jej zwolennicy są uznawani za przebojowych, przywódczych i bardzo charyzmatycznych indywidualistów. Miłośnicy pizzy hawajskiej nie podporządkowują się nikomu i uparcie dążą do wyznaczonego celu.

Czu ulubiona pizza może świadczyć o charakterze? Niektóre przeprowadzone badania wskazują, iż tak jest w rzeczywistości. Jednak nie warto brać ich zbyt poważnie – bo mimo wszystko jest to tylko ciekawostka. Tak naprawdę o charakterze nie decyduje ulubionapizza. Toruń zaprasza do pizzerii, w których można skosztować różnych rodzajów włoskich placków – i to bez względu na posiadany charakter.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/torun-c-h-atrium-copernicus.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.