Odżywkę nakładaj jedynie na włosy, pomijając skórę głowy – aplikowanie jej w to miejsce może spowodować, że będą wyglądały na cieńsze i oklapnięte.

Jak pielęgnować włosy farbowane? Martwisz się o włosy farbowane?

Chroń je zaawansowanymi odżywkami, które: są stworzone dla włosów zniszczonych koloryzacją; wzmacniają jej efekt nawet do kilku tygodni po farbowaniu; wygładzają strukturę włosów farbowanych, dodając im blasku i elastyczności. Zaawansowane odżywki do włosów są dopełnieniem szamponu. Dostarczają im cennych składników regenerujących, które wnikają w głąb włosa. Mają bogate składy – zawierają wysokiej jakości substancje pielęgnujące, np. esencje roślinne i bardziej skomplikowane formuły, więc pielęgnują mocniej niż zwykłe odżywki. Preparaty do koloryzacji najpierw rozchylają otoczkę włosa, umożliwiając dostanie się do jego środka  barwników, a potem zamykają łuski. Specjalna formuła odżywek do włosów farbowanych wspomaga to wygładzanie, chroniąc przed wypłukiwaniem koloru.

Jak pielęgnować włosy bez obciążenia?

Często zawierają też filtry UV

To ważne, gdyż promieniowanie słoneczne uszkadza strukturę włosów, a także powoduje blaknięcie koloru. Specjalnie dobrane składniki odżywcze dbają o kondycję włosów farbowanych. Wybieraj produkty zawierające: keratynę oraz proteiny z pszenicy i soi – ponieważ odbudują ewentualne uszkodzenia, oleje, na przykład z pestek moreli czy migdałowy – bo zmiękczają i uelastyczniają pasma, glicerynę i aloes – które dodatkowo zapewnią nawilżenie i głębokie odżywienie, a także pomogą w rozczesywaniu fryzury, witaminę E – ponieważ blokuje naturalne utlenianie się włosa w kontakcie z powietrzem. Odżywki do włosów farbowanych na blond, brąz i rudo zawierają składniki pogłębiające kolor, np. rumianek czy ekstrakty z henny, albo specjalne pigmenty podbijające kolor fryzury.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz