Kiedy na ubraniu zauważasz białe płatki, pierwszą myślą jest oczyszczenie skóry głowy szamponem. I słusznie. Jednak nie rezygnuj ze stosowania odżywek. Szampony lecznicze działają mocno, więc otoczka włosa tym bardziej potrzebuje nawilżenia i wygładzenia. Nie nakładaj jednak preparatu na skórę głowy, na nią powinien działać jedynie szampon i ampułki, odżywkę zawsze rozprowadzaj od ucha w dół. Wcierasz odpowiednie kosmetyki w skórę głowy, łykasz witaminy, ale to tylko pierwszy etap walki z wypadaniem włosów.

Odżywka jest równie ważna:

Wzmacnia cebulki włosów, regeneruje włosy na całej długości, sprawia, że mniej się łamią, pasma zyskują na objętości. Preparaty do włosów z problemem wypadania są lekkie, nie obciążają fryzury. Jak pielęgnować cienkie włosy? Postaw na odżywki pogrubiające, które: sprawiają, że włosy nie sklejają się i tworzą lśniącą taflę; dają efekt puszystej, elastycznej, uniesionej fryzury. dzięki lżejszej formule nie obciążają włosów. Cienkie, delikatne pasma kochają specjalistyczne odżywki. W odróżnieniu od kosmetyków z podstawowych linii proporcje składników w takich preparatach są dopasowane do potrzeb włosów. Jest ich tyle, ile trzeba, by nie obciążyć, a odpowiednio wypielęgnować. Często mają też lepsze, bardziej naturalne i delikatne składy.

Chcesz się pozbyć łupieżu?

Twoja fryzura wydaje się oklapnięta?

Przyczyną tego może być cienka i delikatna budowa włosów lub ich nadmierne obciążenie źle dobranymi odżywkami. Wypróbuj preparaty lżejsze, nowoczesne i dobrane do potrzeb twoich kosmyków. Zaawansowane receptury odżywek zawierają: kolagen lub aloes, proteiny z pszenicy i soi, a także polimery zwiększające średnicę włosów i zapobiegające ich zbijaniu się w kosmyki. Jednocześnie mniej jest w nich olejków i ciężkich silikonów, które mogą obciążać pasma. Efekt? Puszysta, świeża fryzura pełna objętości.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz