Aby nasz taras wyglądał estetycznie i był w dobrej kondycji, potrzebuje być co jakiś czas odświeżony i olejowany. Czynność ta jest niezbędna, zwłaszcza przed sezonem, kiedy taras jest nieco zniszczony po zimowej pogodzie.

 

Taras, jeśli jest dobrze utrzymany, jest marzeniem wielu z nas. Może tam jeść śniadania, zapraszać gości na obiad, a nawet opalać się, czy spędzać czas z książką w ręku. Kiedy posiadamy ładny i urokliwy taras, to nawet lato w mieście, jakoś inaczej nam smakuje i nie brakuje nam letnich krajobrazów natury. Niestety, żeby osiągnąć ten stan komfortu, musimy wpierw przygotować taras do sezonu. Potrzebny na do tego będzie między innymi olej do tarasów. Ten powinien być skuteczny, jeśli chodzi o ochronę i pielęgnację drewna, a jednocześnie w piękny sposób podkreślać jego fakturę, co szczególnie liczy się w przypadku drewnianego tarasu. Olej do tarasów musi też zmniejszać podatność na zabrudzenia drewna i móc być stosowany do różnych rodzajów tego materiału.

Pamiętać też musimy, że olej, jaki wybierzemy, musi mieć podwyższone parametry odpornościowe i sprawić, że drewno będzie odporne na ścieranie oraz niszczące warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Kiedy już zakupimy odpowiedni produkt, pozostaje nam jeszcze przygotować taras do olejowania. Najpierw musimy przeszlifować całą powierzchnię papierem ściernym o ziarnistości dobranej do stopnia nierówności podłoża. Trzeba też dobrze oczyścić powierzchnię z pyłu i kurzu – podłoże musi być czyste, suche, a jego wilgotność nie może przekraczać dwudziestu procent. W innym przypadku olejowanie będzie po prostu nieskuteczne. Jeżeli taras był już olejowany, to musimy koniecznie usunąć stare powłoki, co zagwarantuje nam, że nowa warstwa oleju wniknie głęboko w strukturę drewna, bardzo dobrze je zabezpieczając. Ostatnim etapem jest już samo nakładanie oleju. Tu wskazana jest ostrożność oraz przede wszystkim staranność. Zadbajmy o to, żeby każdy skrawek powierzchni został zaolejowany. W innym przypadku realnie narażamy naszą własność na zniszczenie.

Podobne wpisy:

Małgorzata

Pełnoetatowa blogerka, edukatorka, marketerka cyfrowa, redaktorka i menedżerka treści. Zajmuje się kompleksową obsługą pisarzy, wydawców, hobbystycznych entuzjastów dobrego contentu i freelancerów, którzy chcą być niezależni, zarabiać więcej i tworzyć wartościowe treści. Obecnie pracuje również jako osobista stylistka, zajmuje się przygotowywaniem stylizacji do profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz konsultowaniem marek w zakresie marketingu w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz