Większość z nas cieszy się nadejściem lata „Nareszcie ciepło,  nareszcie świeci słońce!”, słyszymy.  Ochrona skóry jest dzisiaj  oczywistością . Ale co jest z włosami? Nie potrzebują one specjalnej ochrony?  Wyblakłe kolory,  szorstkie struktury i rozszczepione koniuszki! Włosy są wystawione  bezlitośnie słońcu.

Ale one są także bardzo wrażliwe, tak samo jak skóra!

Praktycznie nie są  chronione. Aby to zmienić podążaj za naszymi poradami  i wskazówkami  odnośne ” włosów i słońca”: Większość ludzi nie wie, co dzieje się z włosami, kiedy  są nadmiernie eksponowane na słońcu . To wiąże się z tym, że uszkodzone włosy nie bolą. Za dużo słońca niszczy warstwę kreatyny włosów, następnie zostaje uszkodzona warstwa pigmentu  i włosy stają się wyblakłe. Poza tym wykazują uszkodzone włosy chropowatą warstwę naskórka. To prowadzi dalej do  wysuszania i łatwego pękania włosa. Koniuszki włosów zamieniaką się w słomę. Obecnie jest dostępna cała grupa produktów  , które temu przeciwdziałają. One zaczyna się z produktami  ochrony przeciw UV promieniowaniu  podczas pobytu na słońcu i sięga do produktów  po pobycie na słońcu. Najważniejsza jest ochrona przeciw słońcu w południe  tzn. między 11.00 a 15.00 godziną : Najlepsza ochrona włosów jest też bardzo banalna: po prostu chustka. Ona czyni prawdziwe cuda! Nie jest istotne czy to jest chustka, czy kapelusik  . Prawidłowe pokrycie głowy  chroni przed wysychaniem , przed działaniem promieni słonecznych i przed oparzeniami włsów. Stykają się włosy z wodą słoną lub chlorowaną , konieczne jest spłukanie wodą czystą .

Ochrona przed słońcem i pielągnacja włosów

Sól odciąga włosom wilgoć i tłuszcz

Wysycha ona na włosach pojawiają się kryształy , które działają jak maluteńkie punkty zapalne . UV promieniowanie i  działanie gorąca zostają wzmocnione. Łamliwe i suche włosy  oraz podrażniona skóra głowy są tego następstwem. Również pozostałości chloru  nie są dobre dla głowy i włosów  i je podrażniają.  Myjesz włosy zimną wodą, utrzymują one ich połysk i są bardziej odporne. Bardzo korzystne są delikatne szampony po przebywanu na słońcu . One wymywają chlor i sól  i przywracają włosom wilgoć. Po umyciu włosów, susz je na powietrzu . To jest najdelikatniejsza forma  , ponieważ gorąco suszarki do włosów  je jeszcze bardziej niszczy.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz