Dlaczego nowopowstające firmy gastronomiczne kupują używane sprzęty?

Urządzanie własnego lokalu gastronomicznego jest z pewnością takim zajęciem, które po załatwieniu wszystkich formalności związanych z otwarciem restauracji należy do najprzyjemniejszych.

To, jaki sprzęt oraz w jakiej ilości znajdzie się w naszej restauracji zależy głównie od tego, czy mamy do dyspozycji lokal mniejszy lub większy. I nie okłamujmy się, najwięcej zależy od tego, jakimi funduszami na ten cel dysponujemy.

Jaki sprzęt jest potrzebny w gastronomii?

Jeśli mamy więcej pieniędzy to możemy sobie pozwolić na zakup profesjonalnego, nowego sprzętu. Jednak coraz więcej przedsiębiorców z branży gastronomicznej decyduje się na to, by kupić sprzęt używany. Jest to sprzęt o wiele tańszy, a wcale nie różni się w niczym od całkiem nowego. Nie każdy na początku rozwijającego się interesu może sobie pozwolić na takie zakupy, w związku, z czym używany sprzęt gastronomiczny wysokiej jakości jest dla początkującego przedsiębiorcy idealnym rozwiązaniem. Szafki, stoliki, krzesła, piece, chłodziarki, garnki, patelnie oraz pozostałe akcesoria niezbędne w lokalach gastronomicznych można dostać po bardzo atrakcyjnych cenach. Oczywiście, należy zwrócić szczególną uwagę na to, od kogo kupuje się taki sprzęt oraz czy jest on sprawny. Kolejną ważną kwestią jest również to, jak on się prezentuje, ponieważ nie ma się, co oszukiwać, że wizualne walory lokalu również są nie bez znaczenia i stanowią wizytówkę lokalu już od pierwszych dni.

A może leasing?

Sprzęt gastronomiczny można zakupić w ramach leasingu. Wówczas, kiedy zdecydujemy się na zakup – na przykład – na tak sprawdzonym już od przeszło 25 lat serwisie EFL to nie będziemy mieć wątpliwości, co do tego, że dokonaliśmy słusznego wyboru. Poleasingowy sprzęt, chociaż jest sprzętem używanym to faktycznie jest dobrze zachowany, sprawny oraz bezpieczny. W lokalu gastronomicznym świetnie się sprawdzi, a po spłaceniu rat zawsze można zdecydować się na to, by go zostawić bądź wymienić na nowy.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz