Swobodna rozmowa na pierwszej randce

Aplikacje randkowe są świetne do wyszukiwania potencjalnych partnerów, ale pierwsze spotkanie w realu może być stresujące. Najlepsze i najbardziej udane pierwsze randki mają zazwyczaj kilka wspólnych cech: są zaplanowane z wyprzedzeniem, mają jasny cel i pozostawiają wystarczająco dużo czasu na poznanie się. Niezależnie od tego, czy poznajesz kogoś nowego, czy próbujesz na nowo rozpalić płomień starej znajomości, oto kilka wskazówek, jak przygotować się do tej pierwszej randki. Nie ma nic bardziej niezręcznego niż pojawienie się na pierwszej randce bez przygotowania, o czym wielu singli dowiaduje się dopiero na własnej skórze. Oto kilka pomocnych wskazówek, co zrobić przed spotkaniem i jak je najlepiej wykorzystać.

Pierwsza randka i higiena – dlaczego jest ważna?

Pierwsza randka to ważne wydarzenie, które może zadecydować o tym, czy związek będzie miał przyszłość. Jest to moment, w którym można poznać drugą osobę i zdecydować, czy chce się z nią dalej trwać. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, dlatego warto przyłożyć się do swojego wyglądu i higieny. Jeśli wiesz, że w ostatnim czasie zbyt często zdarza Ci się zamawiać jedzenie na wynos lub od dłuższego czasu nie ćwiczysz, spróbuj wrócić do zdrowszej rutyny. Obcięcie włosów lub ułożenie ich w nowy sposób również może mieć duży wpływ na to, jak wyglądasz i jak się czujesz. Innym dobrym pomysłem jest pójście do dentysty i profesjonalne wyczyszczenie lub wybielenie zębów – nikt nie chce całować kogoś z nieświeżym oddechem, a badania pokazują, że Twój oddech jest bezpośrednio związany z tym, jak zdrowe są Twoje zęby. Jeśli chodzi o ubiór i akcesoria, zachowaj prostotę i unikaj kiczowatych wzorów i krzykliwych kolorów. Ważne jest, aby być sobą, ale nie chcesz też pojawić się na randce z nieznajomym w stroju, który podkreśla wszystkie mankamenty urody.

Gdzie na pierwszą randkę? Ustal miejsce i czas

Pierwsza randka powinna odbyć się w miejscu publicznym, gdzie oboje będziecie czuć się komfortowo, takim jak kawiarnia, restauracja, park czy kino. Powinieneś mieć ogólne pojęcie o tym, gdzie idziesz na randkę i kiedy na nią przyjść. Jeśli spotykasz się na kawę lub drinka, możesz chcieć dać znać swojej randce, że jesteś już na miejscu, ale nie ma potrzeby się spieszyć. Jeśli jesz w restauracji lub w bardziej formalnym miejscu, unikaj zamawiania napojów z kofeiną, chyba, że planujesz kilkugodzinne spotkanie. Jeśli spotykasz się w miejscu publicznym, postaraj się przyjść pięć do 10 minut przed umówionym czasem, aby Twój partner nie miał problemu ze znalezieniem Cię w tłumie. Jeśli musisz być w innym miejscu o określonej godzinie, poinformuj o tym swoją randkę, aby żadne z was nie czuło się speszone, a w przypadku spotkania w czyimś domu lub mieszkaniu, możesz rozważyć zabranie ze sobą przyjaciela dla bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli poznałeś kogoś online. Możesz również omówić, jak długo zamierzasz zostać i czy są jakieś lokalne atrakcje, które chciałbyś zobaczyć przed końcem randki.

Sprawdź, czy w pobliżu znajdują się restauracje i kawiarnie

Jeśli wychodzisz na randkę, możliwe, że w jej trakcie najdzie Was ochota na przekąskę lub ciepły napój. Sprawdź dostępne w Twojej lokalizacji pobliskie restauracje i kawiarnie. Nie chcesz ryzykować spóźnienia, ale nie chcesz też przybyć zbyt wcześnie i nie mieć nic do zrobienia podczas oczekiwania. Jeśli dobrze znasz okolicę, możesz zasugerować pobliskie miejsce, w którym można coś zjeść, wypić lub napić się kawy. Jeśli spotykacie się w restauracji lub kawiarni, możesz również zapytać obsługę o pobliskie atrakcje, które możesz odwiedzić w czasie oczekiwania na swoją randkę. O sugestie możesz również zapytać swoją randkę. Być może w pobliżu jest coś, co chciałaby zobaczyć.

Pierwsza randka – o czym rozmawiać?

Jak powinna wyglądać pierwsza randka i o czym rozmawiać? To kolejne ważne pytanie. Rozmowa jest ważnym aspektem randki, ponieważ pozwala poznać drugą osobę. Można rozmawiać o swoich zainteresowaniach, marzeniach, pracy itp. Jeśli masz kilka ogólnych tematów do omówienia, przekonasz się, że randka pójdzie sprawniej. Jeśli poznajesz kogoś nowego, możesz wybrać temat, który jest twoim ulubionym hobby – coś, co cię pasjonuje. Jeśli odnawiasz stary płomień, możesz omówić takie tematy jak to, jak zmieniło się życie każdego z was od czasu, gdy widzieliście się po raz ostatni lub co robiliście w międzyczasie. Możesz również zasugerować pójście na konkretne zajęcia. Jeśli umawiacie się na randkę w zimie lub w zimnym klimacie, możesz sprawdzić pobliskie kryte atrakcje, muzea lub wystawy. Jeśli umawiasz się latem, zobacz, czy nie warto zajrzeć do pobliskich parków lub zastanów się nad atrakcjami na świeżym powietrzu.

Pierwsza randka – porady co zrobić, żeby nie zwariować

Randka to ekscytujące i stresujące doświadczenie, dlatego możesz odczuwać zdenerwowanie przed i w jej trakcie. Jeśli chodzi o tak ważne wydarzenie, jakim jest pierwsza randka, porady na które warto zwrócić szczególną uwagę to przede wszystkim dobre przygotowanie się do spotkania – zadbanie o swój wygląd, wybór odpowiedniego stroju oraz odpowiedniego miejsca na randkę. Kolejną ważną rzeczą jest przygotowanie tematów do rozmowy, tak aby uniknąć długich chwil milczenia. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na poznawaniu drugiej osoby, a nie na tym jak się czujemy. Dobrze jest także pamiętać, że pierwsza randka jest tylko spotkaniem, nie musimy od razu zdobywać drugiej osoby, wystarczy po prostu miło spędzić czas. Jeśli czujesz się naprawdę zdenerwowany, spróbuj wykonać kilka ćwiczeń oddechowych, aby się uspokoić – to jeden z najlepszych sposobów na ukojenie nerwów i wprowadzenie Cię w pozytywne nastrój. Przygotowując plan randki z wyprzedzeniem, masz gwarancję, że spotkanie pójdzie gładko i pozostawi każdego z was z chęcią na więcej. Pamiętaj, że pierwsze randki wręcz muszą być niezręczne – w ten sposób lepiej się poznajecie i odkrywacie, czy między Wami zaiskrzy.

Pierwsza randka to świetna okazja do poznania kogoś nowego, zwłaszcza jeśli jest to ktoś poznany online. Jest to również szansa na ponowne rozpalenie relacji ze starymi znajomymi. Aby jak najlepiej wykorzystać pierwszą randkę, należy zadbać o higienę, mieć ustalone miejsce i czas, sprawdzić lokalizację pobliskich restauracji i kawiarni, mieć plan gry na randkę i nie zapomnieć odetchnąć!

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.