Większość kupujących mieszkanie wrocław sprzedaż posiłkuje się przy finansowaniu transakcji, właśnie kredytem bankowym. Może być to zaledwie część lub nawet całość wartości mieszkania. Jednak to czy bank będzie skłonny do udzielenia właśnie nam kredytu, zależy od kilku czynników.

Tylko część z nich związana jest ze standardową zdolnością kredytową czyli wysokością uzyskiwanych zarobków oraz aktualnych obciążeń bankowych czy ratalnych. Wiele zależy od samego mieszkania, oraz od jego wartości.

Standardy budowlane

Jeśli zakupu dokonujemy na rynku wtórnym, to znaczenie ma to, czy mieszkanie nie odstaje od obecnych standardów budowlanych. Dotyczy to przede wszystkim wysokości pomieszczeń, które jak wiemy mogą przedstawiać się bardzo różnie. Znaczenie ma także układ pomieszczeń, zwłaszcza tych, które praktycznie są trudne do zmiany, czyli w szczególności jest to kuchnia i łazienka, które ze względu na konieczność dostępu do określonych instalacji, muszą znajdować się w konkretnym miejscu w lokalu . Problematyczna może być także wycena wartości takiego lokalu. Nieco łatwiej jest już na rynku pierwotnym gdzie mieszkanie wrocław sprzedaż budowane są zgodnie z najnowszymi standardami. Bank może jednak nieco niechętnie podchodzić do inwestycji realizowanych przez mniejszych czy działających stosunkowo krótko na rynku deweloperów, zwłaszcza jeśli zakupu mieszkania chcemy dokonać na bardzo wczesnym etapie inwestycji.

Bardziej kosztowny kredyt

Kredyt na zakup mieszkaniaNie oznacza to, że w takiej sytuacji kredytu nie otrzymamy w ogóle, ale może być on po prostu bardziej kosztowny . Najkorzystniejszą dla kupującego opcją jest więc inwestycja realizowana przez wiarygodnego dewelopera. Najlepiej jeśli całość realizowanej inwestycji znajdować będzie się na pewnym akceptowalnym przez bank poziomie zaawansowania, czyli przewidywanym czasem do zakończenia inwestycji, po którym to czasie można będzie odebrać mieszkanie wrocław sprzedaż od dewelopera, będzie okres od jednego roku do dwóch lat. Ważne jest to także ze względu na koszty bowiem do pewnego momentu realizacji inwestycji, bank nie będzie miał możliwości dokonania wpisu hipotecznego, do księgi wieczystej samego lokalu. Dla kredytobiorcy oznaczać będzie to wyższe koszty związane z kredytem, przynajmniej do momentu, w którym pojawi się możliwość ustanowienia zabezpieczenia hipotecznego.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz