Jak kupić dobry fotel biurowy?

Po pierwsze oparcie nie powinno kończyć się na linii barków, choć niejeden producent foteli biurowych nadal praktykuje takowy design. Optymalnie, jeśli oparcie kończy się równo z czubkiem głowy.

Nie powinno być niższe, bez problemu może wystawać nieco ponad głowę. Po drugie nie może być na tyle wąskie, żeby boki pleców wystawały poza oparcie. Im szersze oparcie, tym lepiej, choć i tutaj trzeba zachować rozsądek.

Czym powinno charakteryzować się dobre siedzisko?

Dobry fotel biurowy jest niezbędny do komfortowego przebywania przed komputerem, szczególnie podczas długiego grania w gry wideo, ponieważ zapewnia odpowiednią ergonomię i podpiera odpowiednie partie ciała. Użytecznym i przede wszystkim zdrowym patentem są rozbudowane oparcia, które po bokach demonstrują specjalne podpory poprzeczne. Krzesła biurowe z tzw. „skrzydłami” dodają silne wsparcie boczne, walor potrzebny do utrzymania kręgosłupa w linii prostej. Siedzisko fotela biurowego wcale nie musi być szczególnie szerokie. Powiększona szerokość nie daje dodatkowego komfortu. Kluczowy jest inny wymiar tej części. Chodzi o głębokość siedziska, która musi sięgać dokładnie do kolan. Uda nie powinny wystawać przed siedzisko, gdyż jest to męcząca sytuacja dla mięśni. Nie nalegajcie na poszerzone siedzisko, zdecydowanie bardziej skupcie się na tym, czy jego głębokość odpowiada waszym rozmiarom ciała.

Fotel do regulacji!

Ostatnim parametrem, którego absolutnie nie należy zaniedbywać, jest wysokość całego fotela w stosunku do powierzchni oparcia stóp. Nogi od kolan w dół muszą być wyprostowane i lekko pochylone. Na stopy nie może być wywierany zbyt duży nacisk. Na szczęście dzisiaj większość foteli biurowych pozwala rozwiązać konfigurację wysokości w dosyć uniwersalny sposób. Podnośniki hydrauliczne umożliwiają regulację wysokości siedziska, co do milimetra. Skupiliśmy się w dużej mierze na parametrach ergonomicznych foteli biurowych. Poza nimi, powinniście zwrócić oczywiście uwagę na estetykę mebla. Wybór konkretnych barw i kształtów w większości przypadków nie ma bezpośredniego związku ze zdrowiem użytkowników. Możecie podejść do niego kreatywniej, niż do oceny parametrów technicznych fotela. Jeżeli chcesz czegoś więcej dowiedzieć się na temat dostępnych propozycji to bez wątpienia powinieneś prześledzić strony internetowe zajmujące się daną tematyką. Sięgając do informacji tam zamieszczonych dostaniesz wszystko to, czego potrzebujesz. Są to bardzo ważne kwestie, o których nie możemy zapominać. Kantory internetowe cieszą się coraz to większym powodzeniem na rynku i bez wątpienia warto sięgać do informacji, które dotyczą tego typu kwestii.

Podobne wpisy:

Wojciech

Radca prawny w niszowej firmie prawniczej z siedzibą w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie dotyczącym sportu, własności intelektualnej, mediów i technologii informatycznych. Reprezentuje sportowców, kluby i federacje oraz doradza w kwestiach regulacyjnych, w tym uznawania i egzekwowania nagród oraz zamrażania aktywów. Występuje jako doradca, współdoradca, ekspert oraz arbiter w licznych zagranicznych arbitrażach sportowych, dotyczących umów, dopingu oraz innych kwestii dyscyplinarnych i etycznych.

Dodaj komentarz