Wiele kobiet walczy z tym problemem: Cellulit/ pomarańczowa skórka. Skóra jest pofałdowana i ma wgniecenia. Aby mieć cellulit pod kontrolą, wymaga to dużej dyscypliny i wytrwałości. Cellulit tworzy się przede wszystkim na udach, pośladkach i ramionach. Jak silny jest cellulit zależy od kilku czynników. Prawdziwy powód, dlaczego kobiety mają cellulit tkwi w tkance łącznej, która jest usytuowana równolegle.

U mężczyzn tkanka łączna ma siatkową strukturę, dlatego jest ona stabilniejsza

To wyjaśnia nam, dlaczego mężczyźni rzadziej zmagają się rzadziej z pomarańczową skórką. Ponadto kobiety mają dwa razy więcej komórek tłuszczowych. Mogą się one napełniać i być wyciskane przez słabą tkankę łączną, przez co wgniecenia są bardziej widoczniejsze. Również złe odżywianie i mało ruchu wpływa niekorzystnie na cellulit. Czasami jednak powodem występowania cellulitu są po prostu predyspozycje. Jak pozbyć się pomarańczowej skórki? Istnieją środki i sposoby, aby przeciwdziałania występowaniu cellulitu lub pozwolić zniknąć temu, który się już pojawił. Tutaj możemy rozróżnić dwie kategorie: albo aktywnie będziemy działać na już dotknięte miejsca, lub będziemy próbowali zapobiegać. Masaż: porządny masaż na dotknięte miejsca na skórze wspiera ukrwienie tkanki łącznej oraz pobudza metabolizm, przez co redukuje cellulit. Kremy: Oczywiście istnieją również w kosmetyce naturalnej kremy antycellulitowe. Rozwijają one swoje działanie najlepiej w połączeniu z  innymi środkami. Zmienny wody pod prysznicem: Raz zimna, raz gorąca. Gdy podczas kąpieli pod prysznicem zmienia się często temperaturę wody z ciepłej na zimną lub odwrotnie pobudza to krążenie. W ten sposób zmniejsza się lub zapobiega gromadzenie wody, Zawsze zakończyć zimną wodą.

Naturalny środek antycellulitowy

Również drenaż limfatyczny może pomóc zwalczyć pomarańczową skórkę

Czasami zatkany układ limfatyczny jest powodem tego problemu. Fusy z kawy: Pijesz chętnie kawę? Bardzo dobrze. To możesz wykorzystać użyte fusy z kawy do zwalczania cellulitu. Wmasuj fusy kawy po kąpieli pod prysznicem na przynajmniej 10 minut na dotknięte miejsca. Następnie zmyj je wodą. Ziemniaki: Również bulwy, pokrojone w cienkie plasterki mogą pomóc zwalczyć pomarańczową skórkę. Połóż plastry ziemniaków i umocnij je chusteczką bawełnianą, Pozostawić przynajmniej na 15 minut. To pobudza metabolizm. Pietruszka: Posiekaj jedną łyżkę pietruszki i zalej ją wrzącą wodą i pozostaw na 5 minut do naciągnięcia. Pij ten wywar dziennie, jednak nie dłużej niż dwa tygodnie. Pietruszka może pomóc, uwolnić ciało od zasobów wody.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz