Wzrastające temperatury  pobudzają wiele osób do spełniania dnia na świeżym powietrzu  i tym samym na słońcu .

Trochę słoneczka  jest dobre  i daje ciepło , za dużo – oparza

Często kończy się ta przyjemność na świeżym powietrzu  prawdziwym oparzeniem , które jest nie tylko bolesne , ale również powoduje nieodwracalne szkody . Aby do tego nie doszło , są środki przeciwsłoneczne, rozwiązaniemia. Latem przebywają ludzie dłużej i chętniej na powietrzu . Przerzedzająca się warstwa ozonu  i nowoczesne zwyczaje zachowania się na  powietrzu  doprowadziły w ostatnich latach  do coraz intensywniejszego obciążenia promieniami UV.

Lato, słońce, oparzenia słoneczne

Wielu nie wie, że skóra ma pamięć:

Naturalnie wyleczy się po pewnym czasie oparzenie słoneczne , ale skóra je zapamiętała. Ponieważ skóra dzieci i młodzieży posiada  minimalną własną ochronę , są oni szczególnie  narażeni. Każde oparzenie w dzieciństwie  podnosi późniejsze ryzyko zachorowania na raka. Unikanie słońca  jest najważniejszą regułą.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz