Jak wybrać fotel biurowy?

Postawa siedząca wbrew powszechnej opinii wcale nie należy do zbyt relaksujących. Ciało często jest napięte, a kręgosłup może ulegać deformacjom, których nigdy nie da się już skorygować operacyjnie.

Opisane zagrożenia dotyczą w szczególności osób pracujących na siedząco. Ich zdrowie silnie zależne jest od foteli biurowych, na których podążają za swoimi aspiracjami zawodowymi.

Schorowany pracownik jest obciążeniem dla firmy i własnej rodziny.

Praca za komputerem nie jest wcale bezpieczniejsza, niż zawody powszechnie uznawane za zagrożenie dla zdrowia, ponieważ odbywa się prawie wyłącznie w pozycji siedzącej z minimalną ilością ruchu. Nie grozi wam, że nagle spadnie na was cegła (jak na placu budowy) i nie zostaniecie zranieni przez skomplikowane maszyny (jak w hali produkcyjnej), lecz istnieje poważna obawa, że po kilku latach siedzenia za biurkiem nie będziecie w stanie pochylić pleców lub ugiąć ramion. Tylko poprawny anatomicznie fotel biurowy może stanąć na przeszkodzie chronicznym schorzeniom, wynikającym z przesadnie długiego przebywania w statycznej pozycji z ugiętym ciałem. Dobry fotel ważny jest nie tylko przy pracy – zapewnia komfort podczas długiego siedzenia, co jest szczególnie ważne podczas intensywnego grania w gry wideo.

Jak oceniać i wybierać zaawansowane siedziska?

Fotele biurowe o bezpiecznym profilu już na wstępie rozpoznacie analizując proporcje między ich poszczególnymi częściami. Jeśli oparcie nie wyda wam się znacznie większe niż inne elementy, może to rodzić podejrzenia, że ma zbyt skąpą powierzchnię. Jeżeli chcesz czegoś więcej dowiedzieć się na temat dostępnych propozycji to bez wątpienia powinieneś prześledzić strony internetowe zajmujące się daną tematyką. Sięgając do informacji tam zamieszczonych dostaniesz wszystko to, czego potrzebujesz. Są to bardzo ważne kwestie, o których nie możemy zapominać. Kantory internetowe cieszą się coraz to większym powodzeniem na rynku i bez wątpienia warto sięgać do informacji, które dotyczą tego typu kwestii.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz