Kredyt konsolidacyjny – odciążenie swoich finansów

W przypadku, gdy chce się odciążyć swoje finanse domowe i zmniejszyć raty spłacane z miesiąca na miesiąc, dobrą opcją staje się skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego, czyli wzięcie środków na spłacenie dotychczasowych kredytów, a jednocześnie spłacanie jednego z podziałem na mniejsze raty i bardziej rozciągniętym w czasie.

To dobry wybór dla tych, którzy chcieliby odkładać więcej pieniędzy miesięcznie na swoje potrzeby, zamiast wydawać je na spłatę zaciągniętych kredytów. Można poczuć ulgę, ponieważ miesięczny budżet domowy znacznie się poprawi, a uciążliwość ciągłego pamiętania o kilku terminach spłaty poszczególnych zadłużeń zmniejszy się. Przez kredyt konsolidacyjny można spłacić np. kredyt gotówkowy, kredyt na karcie, kredyt na budowę domu.

Podział kredytów

Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny – na dłuższy okres, ale z koniecznością zabezpieczenia hipoteki swojego domu, gotówkowy – przyznawany na krótszy czas, o mniejszej sumie, ale bez jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Aby wziąć kredyt konsolidacyjny, konieczne jest spłacanie poprzednich zadłużeń w terminie. Tylko dzięki temu bank będzie miał pewność, że współpracuje z osobą wiarygodną, której może powierzyć swoje pieniądze z pewnością, że je odzyska.

Pomyśl o przyszłości

Trzeba pamiętać, że zaciągnięcie tego rodzaju kredytu odbije się na przyszłych finansach, ponieważ kwota do spłacenia będzie ostatecznie większa niż wcześniej. Mimo że doraźnie obniży się raty miesięczne i wydłuży czas ogólnej spłaty, a co za tym idzie życie powszednie stanie się wygodniejsze, to w rezultacie odda się do banku więcej pieniędzy niż to było w pierwotnym zamyśle poprzednich kredytów.

Jeśli mimo to ktoś naprawdę jest zdecydowany na podjęcie takiego zobowiązania, a równocześnie przygotowany na spłatę większej ilości pieniędzy, to faktycznie ten rodzaj kredytu go odciąży. W zależność od tego, na czym zależy klientowi w danym czasie – konsolidacja kredytów może być pozytywna albo negatywna. Warto to przeanalizować, aby nie rozczarować się, kiedy będzie za późno.

Podobne wpisy:

Wojciech

Radca prawny w niszowej firmie prawniczej z siedzibą w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie dotyczącym sportu, własności intelektualnej, mediów i technologii informatycznych. Reprezentuje sportowców, kluby i federacje oraz doradza w kwestiach regulacyjnych, w tym uznawania i egzekwowania nagród oraz zamrażania aktywów. Występuje jako doradca, współdoradca, ekspert oraz arbiter w licznych zagranicznych arbitrażach sportowych, dotyczących umów, dopingu oraz innych kwestii dyscyplinarnych i etycznych.

Dodaj komentarz