Jakie kolory do salonu?

Urządzając salon, koniecznie trzeba poważnie zastanowić się nad zastosowanymi kolorami. Barwy w istotny sposób wpływają bowiem na wygląd pomieszczenia.

Z ich pomocą można optycznie zmieniać proporcje ścian, nadać określony styl i charakter. Jakie kolory do salonu wybrać?

Wybierając kolory do salonu, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, co chcemy uzyskać

Jeśli salon ma być miejscem gwarantującym nam spokój, harmonię i poczucie bezpieczeństwa, najlepszym wyborem będą kolory monochromatyczne. Stawiając na takie rozwiązanie, pamiętajmy, że zarówno ściany, jak i dodatki muszą być utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej. Wybrana barwa musi być stosowana. To idealne rozwiązanie, jeśli nie lubimy we wnętrzach niepotrzebnych eksperymentów. UWAGA: stonowane kolory to również wyjście wówczas, gdy każdy z domowników ma nieco inny gust. W salonie świetnie sprawdzą się ciepłe kolory nawiązujące do natury: beże, odcienie szarości, lekka żółć, écru. Pozwalają one na odrobinę szaleństwa, jeśli chodzi o dodatki.
Jeżeli pastele wydają się nam kiepskim rozwiązaniem, możemy postawić na energetyczne kolory, które sprawią, że salon będzie wydawał się miejscem naprawdę ciepłym.

Świetnie sprawdzają się takie kolory, jak żółć, pomarańcz, brąz i złoto

Decydując się na takie mocne barwy, mamy dwie opcje do wyboru: albo wszystkie ściany pomalować na jeden kolor, albo trzy na jasno, a jedną na wybrany intensywny. Wyróżniająca się ściana będzie punktem silnie przyciągającym wzrok.
Wybierając kolory do salonu, nie można zapomnieć o tym, że barwa wpływa optycznie na wielkość zarówno przedmiotów, jak i pomieszczeń. Kolory jasne wizualnie powiększają, te ciemne – działają odwrotnie. Jeśli salon jest niewielki, lepiej zrezygnować z ciemnych barw, które sprawią, że będzie on wydawał się jeszcze mniejszy. Jeżeli natomiast jest wyjątkowo duży, można go optycznie pomniejszyć, stawiając na ciemne, intensywne barwy. Dobierając odpowiednio kolory można również salon obniżyć bądź powiększyć. To jednak temat odpowiedni na kolejny artykuł.

Przeczytaj, jakie kolory królują we wnętrzach w roku 2018: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/4-sposoby-na-odmian-salonu-przy-uyciu-koloru-roku-2018-dulux

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz