Samochód nowy czy używany?

Każdy z nas kiedyś kupował samochód i każdy miał dylemat czy kupić samochód używany czy nowy z salonu. Z jednej strony samochody osobowe z salonu to bezpieczeństwo i gwarancja jakości i trwałości na lata, z drugiej strony samochody używane przyciągają nas swoja niską ceną.

Na co się więc zdecydować? Samochód z salonu czy używany?

Ceny samochodów osobowych z salonu wydają się nam bardzo wysokie

Poza tym po krótkim czasie wartość takiego samochodu szybko spada. Prawdą jest jednak, że po pewnym czasie spadają także ceny samochodów używanych. Kupując samochód osobowy z salonu, mamy pewność, że to auto będzie nam służyło przez wiele lat. Większość z firm produkujących samochody daje na nie długoletnie gwarancje nawet do siedmiu lat. Tak więc jedyne koszty, jakie będziemy ponosić to zakup paliwa, ubezpieczenia oraz przeglądów gwarancyjnych i technicznych. Każda firma produkująca samochody organizuje corocznie tak zwane wyprzedaże i na nich można kupić nowe egzemplarze samochodów za naprawdę interesującą cenę. Wiadomo, samochody używane są tańsze. Natomiast nie mamy pewności, w jakim naprawdę stanie technicznym kupujemy ten samochód. Podczas kupna nie jesteśmy w stanie sprawdzić, jakie usterki posiada samochód, który chcemy kupić. Bez fachowej pomocy, narzędzi i aparatury możemy trafić na egzemplarz po wypadku czy powodzi.

Mogą więc do ceny dojść koszty napraw a one są dość spore i mogą pochłonąć sporą cześć gotówki

Poszukiwania używanego samochodu też mogą zająć dużo czasu. Przeszukiwania komisów, stron internetowych to wszystko trwa bardzo długo. Nie zawsze samochody osobowe na zdjęciach w internecie wyglądają tak jak w rzeczywistości a rozmowy ze sprzedającymi mogą się przedłużać w nieskończoność. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup samochodu, musimy to starannie przemyśleć i wszystko przeliczyć. Stare polskie przysłowie mówi, że co tanie to drogie i tak może okazać się z samochodem kupionym w komisie, z ogłoszenia czy po znajomości. Samochód z salonu po zastanowieniu może być zdecydowanie lepszą opcją.

Samochody poleasingowe

Opcją, którą warto rozważyć są także samochody poleasingowe.  W tym przypadku warto jednak wybierać takie, których stan techniczny potwierdzony jest dodatkowo ekspertyzą.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz