Samochód nowy czy używany?

Każdy z nas kiedyś kupował samochód i każdy miał dylemat czy kupić samochód używany czy nowy z salonu. Z jednej strony samochody osobowe z salonu to bezpieczeństwo i gwarancja jakości i trwałości na lata, z drugiej strony samochody używane przyciągają nas swoja niską ceną.

Na co się więc zdecydować? Samochód z salonu czy używany?

Ceny samochodów osobowych z salonu wydaja się nam bardzo wysokie

Poza tym po krótkim czasie wartość takiego samochodu szybko spada. Prawdą jest jednak że po pewnym czasie spadają także ceny samochodów używanych. Kupują samochód osobowy z salonu mamy pewność że to auto będzie nam służyło przez wiele lat. Większość z firm produkujących samochody daje na nie długoletnie gwarancje nawet do siedmiu lat. Tak więc jedyne koszty jakie będziemy ponosić to zakup paliwa, ubezpieczenia oraz przeglądów gwarancyjnych i technicznych. Każda firma produkująca samochody organizuje corocznie tak zwane wyprzedaże i na nich można kupić nowe egzemplarze samochodów za naprawdę interesującą cenę. Wiadomo samochody używane są tańsze. Natomiast nie mamy pewności w jakim naprawdę stanie technicznym kupujemy ten samochód. Podczas kupna nie jesteśmy w stanie sprawdzić, jakie usterki posiada samochód który chcemy kupić. Bez fachowej pomocy, narzędzi i aparatury możemy trafić na egzemplarz po wypadku czy powodzi.

Mogą więc do ceny dojść koszty napraw a one są dość spore i mogą pochłonąć sporą cześć gotówki

Poszukiwania używanego samochodu też mogą zająć dużo czasu. Przeszukiwania komisów, stron internetowych to wszystko trwa bardzo długo. Nie zawsze samochody osobowe na zdjęciach w internecie wyglądają tak jak w rzeczywistości a rozmowy ze sprzedającymi mogą się przedłużać w nieskończoność. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup samochodu musimy to starannie przemyśleć i wszystko przeliczyć. Stare polskie przysłowie mówi że co tanie to drogie i tak może okazać się z samochodem kupionym w komisie, z ogłoszenia czy po znajomości. Samochód z salonu po zastanowieniu może być zdecydowanie lepszą opcją.

Podobne wpisy:

JarekD

Dodaj komentarz